Najhitrejši Verstappen, Perez še eno leto pri Red Bullu

Avtomoto 27. Avg 202116:10 0 komentarjev
Verstappen je bil najhitrejši na drugem treningu, a tik pred njegovim koncem trčil v zaščitne ograde. Foto: Guliverimage

Na petkovih prostih treningih je bil najhitrejši Max Verstappen (Red Bull), ki je popoldne postavil čas 1:44.472. Nizozemec je tri minute pred koncem sicer z zadkom trčil v zaščitno ogrado in predčasno končal petkovo dirkanje. Najbolj se mu je približal Valtteri Bottas (Mercedes, +0,041). A petkov dan v Spa-Francorchampsu je odmevala novica, da bo Mehičan Sergio Perez tudi prihodnje leto dirkal za Red Bull.

Na drugem treningu pred veliko nagrado Belgije je bil najboljši Max Verstappen. Nizozemc je za 0,041 sekunde premagal Valtterija Bottas, Lewis Hamilton pa je na tretjem mestu zaostal 72 tisočimk.

V prvi deseterici so popoldanski preizkus zaključili še Fernando Alonso, Pierre Gasly, Lance Stroll, Esteban Ocon, Sebastian Vettel, Lando Norris in Sergio Perez. Dobrih 16 minut pred koncem je v zaščitno ogrado v 7. ovinku trčil Charles Leclerc, ki je drugi preizkus končal kot osemnajsti. Za rdečo zastavo in predčasni zaključek pa je tri minute pred koncem poskrbel še Verstappen. A sta oba nepoškodovana zaključila petkovo dirkanje.

Na dopoldanskem treningu je bil najboljši Finec Bottas v mercedesu (1.45.199), ki je za 164 tisočink premagal Verstappna, tretji je bil Gasly (Alpha-Tauri) s točno pol sekunde zaostanka.

Med prvo deseterico so končali še Leclerc, Carlos Sainz, Perez, Vettel, Norris, Ocon in Alonso. Trenutno vodilni dirkač v skupnem seštevku Hamilton je veliko testiral drugačno zadnje krilce, končal je kot 18. s tremi sekundami zaostanka.

Prvi po Ricciardu

Je pa petkovo dogajanje najbolj zaznamovala odločitev Red Bulla, da bo prihodnje leto ob Maxu Verstappnu še naprej dirkal Sergio Perez. Mehičan se je k rdečim bikom preselil pred začetkom letošnje sezone, na prvih šestih dirkah pa vselej končal med prvo peterico, vključno z zmago na šesti dirki sezone v Azerbajdžanu.

V skupnem seštevku je trenutno na petem mestu, le štiri točke zaostaja za drugim dirkačem Mercedesa Bottasom. Za Mehičana bo to 11. sezona v kraljici motošporta, v moštvu iz Milton Keynesa pa bo še naprej moštveni kolega Maxa Verstappna, ki ima pogodbo podpisano do leta 2023.

Sergio Perez se je v Bakuju veselil zmage z Red Bullom. Foto: Guliverimage

“Checo je zelo spoštovan član ekipe in s svojimi izkušnjami je neprecenljiv za naš boj v konstruktorskem seštevku. Njegovo vključenje v ekipo je bilo brezhibno in tudi mi smo navdušeni nad predstavami v prvem delu sezone, ko je v našem dirkalniku pokazal, česa je sposoben,” je dejal šef Red Bulla Christian Horner.

Anglež je še dodal: “Naslednje leto se v formuli 1 začenja nova era s spremenjenimi pravili in avtomobili, Sergio pa bo z več kot 200 dirkami in desetletjem izkušenj igral ključno vlogo pri usmerjanju ekipe ob razvoju novega dirkalnika. Trenutno jasno želimo končati letošnje prvenstvo najbolje, kar lahko.”

Navdušen je bil tudi mehiški dirkač: “Res sem vesel, da bom z odlično ekipo Red Bulla nadaljeval tudi v novi sezoni in novi eri. To je zame odlična priložnost, vsi bomo začeli z ničle. Moj cilj je priti na vrh z rdečimi biki. Zelo uživam, odkar sem član te ekipe. Ob tem bi se rad zahvalil vsem mojim navijačem, še posebej tistim iz Mehike. Upam, da jih bom lahko nadgradil z osvojitvijo naslova,” pravi Perez, ki bo postal prvi dirkač po Danielu Ricciardu, ki bo v moštvu Red Bulla ostal dve celi sezoni (če bo šlo jasno vse po načrtih). Pierru Gaslyju in Alexu Albonu pred njim ni uspelo.