Russell bo začel tri mesta nižje

Avtomoto 18. Jul 202112:06 > 12:08 0 komentarjev
Russell bo domačo dirko začel z 12. startnega mesta. Foto: Guliverimage

Dirkač Williamsa George Russell bo veliko nagrado Velike Britanije začel z 12. startnega mesta. Včeraj je na sprinterskih kvalifikacijah sicer osvojil deveto mesto, a je s strani komisarjev dobil kazen treh startnih mest zaradi trčenja s Carlosom Sainzom.

Omenjeni dogodek se je zgodil v šestem ovinku prvega kroga sprinterskih kvalifikacij, ki jih je sicer dobil Nizozemec Max Verstappen. Russell je bil na notranji strani ovinka, ob zaviranju pa sta mu blokirali prednji pnevmatiki, zato je trčil v Sainza, ki je poskušal mimo Britanca priti po zunanji strani.

Komisarji Mednarodne avtomobilistične zveze (Fia) so kazen obrazložili z naslednjimi besedami: “Dirkač s številko 63 (Russell) je zaviral in preobremenil prednje gume, zato je prišlo do podkrmarjenja. Ob tem je prišlo do stika z dirkačem s številko 55 (Sainz), ki je bil nato prisiljen odpeljati s steze po travi. Po naši presoji je št. 63 (Russell) kriv za ta incident.”

Glede na naravo včerajšnjega dogodka so se komisarji nato odločili za kazen treh startnih mest in ne za sekundni pribitek, kot je to v navadi na nedeljskih dirkah. Domačin bo tako namesto kot deveti startal kot dvanajsti.

Pri komisarjih se je sicer moral zagovarjati tudi Sainz, saj naj bi se po tem dogodku nevarno vrnil na stezo. A po pregledu telemetričnih podatkov in posnetkov so komisarji ugotovili, da je Sainz zaviral in ravnal v skladu s pravili, zato zanj kazni ni bilo.

Deseta dirka za VN Velike Britanije se začne ob 16. uri s prenosom na Sportklubu 1!