Po soboti v najboljšem položaju Hamilton

Avtomoto 31. Jul 202116:18 0 komentarjev

Na kvalifikacijah pred VN Madžarske je bil najhitrejši Lewis Hamilton (Mercedes). Za 0,315 sekunde je prehitel drugouvrščenega Valtterija Bottasa, tretji Max Verstappen je zaostal 0,421 sekunde. S tem je Britanec prekinil serijo štirih zaporednih najboljših startnih položajev Nizozemca in je v odličnem položaju, da jutri na Hungaroringu slavi še devetič v karieri.

Lewis Hamilton je nadaljeval dobro sobotno formo in je še 101. v karieri osvojil najboljši startni položaj. Prva vrsta bo jutri povsem v barvah Mercedesa, saj je drugo mesto osvojil njegov moštveni kolega Valtteri Bottas. Vodilni v skupnem seštevku in zmagovalec zadnjih štirih kvalifikacij Max Verstappen je osvojil tretje mesto, skupaj z njim bo v drugi vrsti jutri začel še drugi dirkač Red Bulla Sergio Perez. Obeta se zanimiva preizkušnja, saj sta se vodilni ekipi prvenstva odločili za različni strategiji – mercedesa bosta dirko začela na srednje trdih, redbulla pa na mehkih pnevmatikah.

V prvi deseterici so končali še 5. Pierre Gasly, 6. Lando Norris, 7. Charles Leclerc, 8. Esteban Ocon, 9. Fernando Alonso in 10. Sebastian Vettel.

V drugem delu kvalifikacij je slabih sedem minut pred iztekom časa v zadnjem ovinku napako storil Carlos Sainz (Ferrari) in trk z zaščitno ogrado je bil neizbežen. Španec predtem ni postavil časa in bo jutrišnjo dirko začel šele s petnajstega startnega mesta.

Od enajstega do petnajstega mesta so se razvrstili Daniel Ricciardo, Lance Stroll, Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi in že omenjeni Sainz.

V prvem delu so izpadli Juki Cunoda, George Russell, Nicholas Latifi, Nikita Mazepin in Mick Schumacher.

Na tretjem prostem treningu, ki je v Budimpešti potekal tri ure pred kvalifikacijami, je bil sicer najhitrejši Hamilton pred Verstappnom (+0,088 sekunde) in Bottasom (+0,229 sekunde). Trening je sicer zaznamovala nesreča Schumacherja v enajstem ovinku 17 minut pred koncem. Po tem, ko je v zid treščil s silo okrog 30G, je bil Nemec prepeljan v medicinski center dirkališča, a je z njim vse v redu. Dirkalnika pa mehaniki Haasa kljub trudu niso uspeli pripraviti na začetek kvalifikacij.

Enajsta dirka sezone, zadnja pred poletnim premorom, se začne jutri ob 15. uri, tudi s prenosom na Sportklubu.