Tim Gajser peti na Nizozemskem: Pričakoval sem še več

Avtomoto 20. Avg 202318:35 0 komentarjev
Tim Gajser. FOTO: Profimedia.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v nizozemskem Arnhemu v razredu MXGP osvojil peto mesto, potem ko je bil peti tako v prvi kot drugi vožnji. Zmagal je Francoz Romain Febvre. V razredu MX2 je drugi slovenski predstavnik v SP Jan Pancar dirko končal na 15. mestu.

Najboljši slovenski motokrosist Gajser je v sobotnih kvalifikacijah prav tako končal na petem mestu, danes pa je po nekoliko slabšem startu v prvi vožnji po prvem krogu napadal z osmega izhodišča. A z dobro vožnjo brez večjih napak se je prebil mimo treh tekmecev in na koncu zanesljivo končal na petem mestu.

V ospredju je po napaki Francoza Romaina Febvra v vodstvo prišel Prado, ki ima v seštevku sezone že nekaj časa približno sto točk naskoka pred zasledovalci. Tretje mesto je v prvi vožnji je pripadlo Švicarju Jeremyju Seewerju.

Druga je imela podoben razplet, le da tokrat Prada ni bilo povsem pri vrhu. Febvre tokrat ni delal napak in je bil najboljši, s tem pa si je tudi tlakoval pot do skupne zmage na dirki, zanj je bila to peta na zadnjih šestih preizkušnjah.

Za njim sta vožnjo končala Seewer in Nizozemec Glenn Coldenhoff. Prado je vožnjo končal na četrtem mestu, še enkrat pa je bil peti Gajser, ki je podobno kot v prvi vožnji tudi v tej vozil stanovitno in brez težav.

“Na splošno sem pričakoval še več, čeprav sem dobil največ točk, odkar sem se vrnil. Rad bi se uvrščal na oder za zmagovalce, zato nisem povsem zadovoljen s petim mestom. Vožnja je bila sicer dobra, izboljšal sem nekaj stvari, kar mi bo pomagalo v prihodnje, zato si vseeno ne smem prečeč očitati. Kakorkoli, veselim se Turčije, kjer sem v preteklosti že dobro nastopil, prav pa bo prišel tudi prost konec tedna.”

Grd konec tedna za Nizozemca

To je pomenilo tudi peto mesto v seštevku dirke in 32 novih točk, zmagovalec Febvre jih je dobil 47, drugi Prado 43, tretji Seewer pa 42.

Tim Gajser, foto: Honda Racing

Gajser, ki je večji del sezone izpustil zaradi poškodbe pred začetkom, je danes nastopil šele na svoji peti dirki. V SP je na 17. mestu, ima pa 152 točk. Na vrhu je stanje skorajda nespremenjeno, še vedno vodi Prado, le da je Febvre razliko zmanjšal na manj kot 100 točk (821-729). Tretji je Seewer s 652.

Dirkaški konec tedna na domačem terenu pa se je slabo končal za nizozemskega zvezdnika Jeffreyja Herlingsa. Svetovni prvak iz leta 2021, ki je imel letos že hujšo poškodbo in je nekaj dirk moral izpustiti, je na enem od treningov grdo padel in si zlomil ključnico. To najverjetneje tudi pomeni, da bo Herlings manjkal do konca sezone, v kateri so še tri dirke, pa tudi na dirki za pokal narodov oziroma ekipnem SP v začetku oktobra.

Zdaj selitev v Turčijo

V razredu MX2 je drugi slovenski predstavnik na Nizozemskem Pancar kvalifikacije končal na 14. mestu, v prvi vožnji pa je dirko po padcu predčasno končal osem krogov pred koncem, tako da je na 27. mestu ostal brez novih točk. V drugi je nastopil bolje in bil ves čas na robu deseterice, na koncu pa je bil 12. Skupno je to prineslo 15. mesto na dirki.

Zmagal je Belgijec Liam Everts pred rojakom Lucasom Coenenom in Nemcem Simonom Längenfelderjem. Skupno je v vodstvu danes peti Italijan Andrea Adamo s 705 točkami, drugi je Everts s 633. Pancar, ki je bil dolgo na robu deseterice, pa je zdaj z devetimi novimi točkami pri 302 v sezoni in na 11. mestu.

Naslednja dirka bo preizkušnja v turškem Afyonkarahisarju 3. septembra.