Tim Gajser po kazni izločen iz boja za prvaka?

Avtomoto 7. Nov 202115:55 > 19:50 1 komentar

Slovenski motokrosist Tim Gajser je po četrtem mestu na predzadnji dirki sezone svetovnega prvenstva v italijanski Mantovi najverjetneje izpadel iz boja za prvaka. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, drugi Francoz Romain Febvre pa je vodstvo v SP pred zadnjo dirko povečal na tri točke. Gajser za vodilnim Francozom zaostaja že za 15 točk.

#related-news_0

Gajser je imel pred zadnjima postajama sezone le točko zaostanka za vodilnim Romainom Febvrejem, a je po smoli v prvi vožnji in kazni osvojil šele osmo mesto. V prvem zavoju ga je konkurenca izrinila in Gajser je moral sekati ovinek, organizatorji pa so kljub temu kaznovali s petimi mesti kazni.

Usodni prvi zavoj za Tima Gajserja:

V drugi vožnji je osvojil tretje mesto. Pred njim sta končala njegova glavna konkurenta Herlings in Fevbre, kar je bilo na koncu dovolj za skupno četrto mesto, zaostanek za najboljšima pa se je seveda povečal.

Razočarani Gajser se ne predaja

“Zelo sem razočaran, kako se je danes obrnilo. V prvi vožnji me je nekdo izrinil s steze, glede na potek zavoja je bila najvarnejša pot nazaj tista, ki sem jo naredil. Mislim, da sem bil takrat na robu peterice in nisem veliko pridobil, a sem po koncu vseeno dobil kazen, kar v tem tesnem boju za naslov ni bila najboljša novica,” je za spletno stran svoje ekipe pojasnil Gajser in dodal: “Dal sem vse od sebe in se zbral za drugo vožnjo. Na koncu sem bil spet tretji, do konca je zdaj še ena dirka, tako da se ne predajam. Rad bi se zahvalil tudi vsem navijačem in tistim, ki so mi ta konec tedna pomagali.”

Po predzadnji dirki ima tako v SP Febvre tako 661 točk, Herlings 658, Gajser pa 646, torej 15 točk manj kot vodilni Francoz, kar je najbrž že preveč, da bi lahko slovenski as še upal na ubranitev naslova svetovnega prvaka.