Gajser zmagal še na tretji dirki sezone v Argentini

Avtomoto 20. Mar 202221:08 > 21:09 0 komentarjev

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec tretje dirke sezone svetovnega prvenstva. V argentinski Villi La Angosturi je v elitnem razredu MXGP osvojil drugo mesto v prvi vožnji in zmagal v drugi. Za Gajserja je to že tretja zmaga na tretji letošnji dirki.

Dirko je Gajser končal z enakim seštevkom točk (47) kot Francoz Maxime Renaux, a je slavil zaradi boljšega izida v drugi vožnji.

Gajser je imel po kvalifikacijah sedmo izhodišče, na dirki pa je v prvi vožnji sprva vozil na četrtem in tretjem mestu, nato nekaj krogov pred koncem prišel do drugega, a vodilnega Francoza ni mogel ogroziti.

V drugi vožnji pa je hitro prišel do vodstva, ki ga nato ni več spustil iz rok. Renaux je bil drugi, tretji pa Španec Ruben Fernandez. Na dirki je bil skupno tretji Španec Jorge Prado s 36 točkami.

V SP ima zdaj po treh zmagah v sezoni Gajser 141 točk, Renaux pa 124. Naslednja dirka bo preizkušnja v portugalski Aguedi 3. aprila.

“Užival sem v dirkanju tukaj, četudi sem imel v kvalifikacijah kar nekaj nepričakovanih težav. Prve vožnje nisem dobro štartal, ampak sem si vseeno uspel pripeljati drugo mesto. V drugo sem začel bolje, hitro malce pobegnil tekmecem ter nato kontrolirano prišel do zmage. Zelo sem zadovoljen,” je med drugim povedal Gajser.

V šibkejšem razredu MX2, kjer v Argentini slovenski dirkač Jan Pancar ni nastopil, je slavil Francoz Tom Vialle pred Belgijce Jagom Geertsom.