Italijanski šampion dobil sprintersko dirko v Austinu

Avtomoto 15. Apr 202322:57 0 komentarjev

Svetovni prvak v razredu motoGP Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec sprinterske dirke za svetovno prvenstvo v razredu motoGP v ameriškem Austinu. Pecco je bil najboljši že v današnjih kvalifikacijah, v nedeljo pa bo s prvega mesta začel tudi klasično dirko s startom ob 21. uri.

#related-news_0

Za Bagnaio je bil današnji “pole position” prvi v sezoni 2023. Italijan je sicer zmagal na prvi dirki sezone na Portugalskem, a je na prejšnji v Argentini padel. Danes vsaj na prvi polovici naloge, ki od letošnje sezone vsak dirkaški konec tedna čaka voznike najmočnejšega razreda, ni delal napak.

Italijan ni imel pravega tekmeca, saj so bili drugi dirkači le nekaj uvodnih krogov kolikor toliko blizu, potem pa jim je Ducatijev voznik pobegnil. Tako sta jim ostala le boj za preostali mesti na zmagovalnem odru, do katerih sta se na koncu prebila Španca Alex Rins (Honda LCR) in Jorge Martin (Pramac Ducati).

Na šestem mestu je dirko končal Italijan Marko Bezzecchi (Ducati VR46), zmagovalec dirke prejšnji teden v Argentini, ki je bil tudi vodilni v seštevku sezone. Vodstvo je sicer obdržal, vendar se je prednost povsem stopila, zdaj ima 54 točk, Bagnaia na drugem mestu pa 53.

“Rad imam te kratke dirke. Dobro sem startal in skušal takoj pritiskati. Zelo sem zadovoljen, zdaj se bom osredotočil na jutrišnjo dirko, vem, da bo precej težje kot danes,” je dejal branilec naslova po sprinterski dirki v Austinu.

Današnja kvalifikacijska preizkušnja je sicer določila startni vrstni red za obe dirki. Iz prve vrste bodo tako tudi v nedeljo začeli Bagnaia, Rins in Italijan Luca Marini (Pramac Ducati). Iz druge vrste pa bodo startali Španec Alex Marquez (Gresini Ducati), Bezzecchi ter Španec Aleix Espargaro (Aprilia).

Nedeljska klasična dirka se bo v Teksasu začela ob 21. uri po slovenskem času.