Binder prvič zmagal v MotoGP!

MotoGP 9. Avg 202014:30 > 14:34
Getty Images

Južnoafričan Brad Binder (KTM) je zmagovalec VN Češke, tretje dirke sezone v razredu MotoGP. Novinec je presenetil z zmago, vendar njegovo dirkanje v Brnu je bilo fantastično. Na zmagovalni oder sta stopila še Morbidelli in Zarco.

Prvo startno pozicijo je imel presenetljivo Johann Zarco, najbolje pa je s starta krenil Franco Morbidelli in si hitro privozil dobro sekundo prednosti pred zmagovalcem prvih dveh dirk, Fabiem Quartararojem in ostalimi zasledovalci. Francoza je v 8. krogu prehitel zelo hitri Brad Binder, ki je pred tem postavljal najboljše čase krogov. Krog kasneje je dirko po padcu končal Pol Espargaro. V 13. krogu je Morbidelli zašel v težave z gumami in Binder ga je hitro prehitel, nato pa brez težav prednost zadržal do konca in zmagal prvič v kraljevskem razredu. Na drugem mestu je končal Morbidelli, kar so njegove prve stopničke v MotoGP, tretji pa je bil Johann Zarco, ki je dosegel svoj najboljši rezultat po letu 2018.

Binder je leta 2016 osvojil naslov prvaka v razredu Moto3, lani pa je nase opozoril v razredu Moto2 s petimi zmagami, vključno s tremi zaporednimi v zaključku sezone. Letos je bil dirkač KTM-a na prvi dirki 13., na drugi pa je odstopil.