Bagnaia razveselil domače navijače

MotoGP 29. Maj 202215:06 > 15:08 0 komentarjev

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v italijanskem Mugellu v elitnem razredu motoGP. Drugo mesto je osvojil svetovni prvak Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), tretji je bil Španec Aleix Espargaro (Aprilia).

Bagnaia je dosegel drugo zmago v sezoni, najboljši je bil še na preizkušnji v Jerezu.

Nekdanji svetovni prvak Španec Marc Marquez (Honda), ki bo moral v kratkem na novo operacijo roke, pa je na zadnji dirki pred bolniško osvojil deseto mesto.

Z novimi 20 točkami je Quartararo še povečal naskok v SP, kjer ima zdaj 122 točk, najbližje je Aleix Espargaro, ki jih ima 114. Brez uvrstitve pa je danes po zdrsu sredi preizkušnje ostal Italijan Enea Bastianini (Ducati Gresini), ki je tretji v seštevku SP s 94 točkami.

Naslednja dirka bo že naslednji teden v Barceloni.

Bradl se vrača v motoGP

Motociklist Stefan Bradl se bo vrnil v svetovno prvenstvo motoGP. Kot je 32-letni Nemec danes na prizorišču velike nagrade Italije povedal za Servus TV, bo od prihodnjega vikenda naprej prevzel Hondo Marca Marqueza. Bradl je v zadnjih letih večkrat zamenjal poškodovanega nekdanjega svetovnega prvaka Marqueza. Doslej je Nemec zbral 14 nastopov kot rezervni dirkač Honde.