Kvalifikacije Italijanu, v prihodnji sezoni novost v MotoGP

Avtomoto 20. Avg 202216:59 0 komentarjev

Italijan Enea Bastianini (Ducati Gresini) je zmagovalec kvalifikacij pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu na avstrijskem Spielbergu. Iz prve vrste bosta v elitnem razredu motoGP začela še oba Ducatijeva tovarniška voznika, Italijan Francesco Bagnaia in Avstralec Jack Miller.

#related-news_0

Za Bastianinija je današnji “pole position” prvi v karieri v elitnem razredu. Iz druge vrste bodo nedeljsko dirko, start v razredu motoGP bo ob 14. uri, začeli Španec Jorge Martin (Ducati Pramac), svetovni prvak in vodilni v seštevku te sezone Francoz Fabio Quartararo (Yamaha) ter njegov rojak Johann Zarco (Ducati Pramac).

Pred nedeljsko dirko, ki bo 13. v sezoni, je v SP na vrhu Quartararo s 180 točkami, drugi je Španec Aleix Espargaro (Aprilia) – danes je bil deveti – s 158, tretji pa Bagnaia s 131.

V razredu moto2 je bil danes v kvalifikacijah najboljši Japonec Ai Ogura (Kalex) pred Špancema Alonsom Lopezom (Boscoscuro) in Augustom Fernandezom (Kalex). V najšibkejšem razredu moto3 pa si je prvi startni položaj privozil Španec Daniel Holgado (KTM), drugi je bil Japonec Ayumu Sasaki (Husqvarna), tretji pa Turek Deniz Öncü (KTM).

V naslednji sezoni bodo v svetovnem prvenstvu v motociklizmu uvedli novost, sprinterske dirke, ki bodo na sporedu ob sobotah, je danes sporočilo vodstvo tekmovanja. Te dirke bodo prinašale dodatne točke v SP, ne bodo pa vplivale na startni vrstni red za nedeljsko dirko, saj kvalifikacijski format ostaja enak.