Popolna nedelja aktualnega svetovnega prvaka

Avtomoto 30. Apr 202316:49 0 komentarjev

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu razreda motoGP v španskem Jerezu. Drugi je bil Južnoafričan Brad Binder (KTM), tretji pa še en dirkač ekipe KTM Avstralec Jack Miller.

Binder je v soboto dobil sprintersko dirko na tem prizorišču, danes pa je bil blizu dvojnemu uspehu. Z Millerjem sta namreč narekovala ritem večji del dirke, ki je bila sicer po prvem startu zaradi trčenja in padca Miguela Oliveire in Fabia Quartararoja prekinjena.

A Bagnaia je ob koncu napadel in prišel v vodstvo, Binderju pa je zmanjkalo časa za poskus vrnitve na prvo mesto.

Z zmago je Bagnaia tudi prevzel vodstvo v seštevku sezone. Njegov rojak Marco Bezzecchi (Ducati VR46), ki je imel pred preizkušnjo tri točke naskoka, je namreč padel in končal v pesku s točkovno ničlo. Bagnaia ima zdaj 87 točk, Bezzecchi pa 65.

Naslednja postaja SP v motociklizmu bo dirka v Le Mansu 14. maja.