Gajser v blatnih kvalifikacijah ni želel tvegati

Avtomoto 4. Jun 202219:17 > 22:53 0 komentarjev
Tim Gajser

V kvalifikacijah nedeljske dirke svetovnega prvenstva v motokrosu v francoskem Erneeju je bil danes v elitnem razredu MXGP najhitrejši Nemec Henri Jacobi. Najboljši motokrosist sezone v najmočnejšem razredu Tim Gajser v kvalifikacijah ni nastopil, tako kot še osem dirkačev.

V preostalem dogajanju današnjega dne, na obeh treningih, je bil Tim Gajser pod vrhom, saj je enega dobil, na enem pa je bil drugi za Švicarjem Jeremyjem Seewerjem.

A tako Slovenec kot Švicar sta bila med deveterico dirkačev, ki pozno popoldne niso nastopili na kvalifikacijski preizkušnji, saj v zahtevnih blatnih razmerah niso želeli tvegati. Med drugim pa na njej ni bilo niti Gajserjevega moštvenega sotekmovalca Avstralca Mitcha Evansa niti tretjega v seštevku sezone Španca Jorgeja Prada.

Nastopil pa je domačin Maxime Renaux, ki je v seštevku s 66 točkami zaostanka najbližje Gajserju, ter bil četrti. Med njim in zmagovalcem kvalifikacij Jacobijem sta bila še Belgijca Jeremy Van Horebeek in Brent Van Doninck.

“Zaradi skrbi, povezanih z varnostjo zaradi močnega naliva, niti Tim niti Mitch nista šla v kvalifikacije. Podpiramo njuno odločitev, zdaj bomo naredili vse, da bi imela kar najboljše možnosti na dirki, ko bosta začela z zunanjih položajev. Tim je pokazal, da je v normalnih okoliščinah sekundo in pol hitrejši od vseh ostalih, upam, da bo jutri dirka potekala brez dežja,” je za spletno stran ekipe dejal vodja moštva Honde Marcus Pereira de Freitas.

V razredu MX2, kjer nastopa tudi slovenski dirkač Jan Pancar, je kvalifikacije dobil Nemec Simon Längenfelder pred Francozoma Tomom Viallejem in Thibaultom Benistantom. Pancar je bil v kvalifikacijski preizkušnji 12.

Pancar je prejšnji teden z osmim mestom v posamični vožnji izenačil rezultat kariere; skupno je sicer slovenski dirkač na 15. mestu v SP, vodi pa Vialle.

V nedeljo bosta vožnji v razredu MXGP na sporedu ob 14.15 in 17.10, v razredu MX2 pa ob 13.15 in 16.10.