Tim Gajser v Nemčiji do nove zmage

Avtomoto 12. Jun 202217:45 > 18:04 1 komentar

Slovenski zvezdnik motokrosa Tim Gajser (Honda) je zmagal na dirki razreda MXGP za veliko nagrado Nemčije v Teutschenthalu. V posamičnih vožnjah je zabeležil zmago in drugo mesto, v skupnem seštevku svetovnega prvenstva pa ima po odsotnosti doslej najbližjega tekmeca, Francoza Maxima Renauxa, zdaj že več kot 100 točk prednosti.

Gajser je s prvo zmago po začetku maja v italijanski Maggiori, skupno pa sedmi v sezoni na najboljši način izkoristil odsotnost mladega Renauxa (Yamaha).

Dvaindvajsetletnik je namreč v soboto grdo padel v kvalifikacijah. Zaradi zloma štirih vretenc je bil primoran izpustiti preizkušnjo v Teutschenthalu, vprašanje pa je, kdaj se bo lahko svetovni prvak razreda MX2 vrnil v karavano.

“Užival sem. Uspel mi je dober štart, proga je lepa, ampak te lahko hitro zapelje v napako, zato je potrebno voziti pazljivo. Vsekako pa sem zelo vesel in se že veselim druge vožnje,” je po zmagi povedal Gajser.

“Razlika pred zasledovalci je lepa, ampak smo šele na polovici sezone in nič še ni odločeno. Cilj ostaja enak in sem popolnoma osredotočen nanj,” je še dodal.

V seštevku ima zdaj Gajser 485 točk oz. 101 točko naskoka pred Švicarjem Jeremyjem Seewerjem (Yamaha), tretji je po novem Španec Jorge Prado (GasGas), ki zaostaja 119 točk, na četrto mesto pa je padel nesrečni Renaux, ki je pri 365 točkah.

Slovenski dan v Nemčiji

Slovenski dirkač Jan Pancar (KTM) je na dirki za veliko nagrado Nemčije v razredu MX2 svetovnega prvenstva v motokrosu osvojil skupno šesto mesto. To je najvišja uvrstitev Pancarja na tej ravni, potem ko je v posamičnih vožnjah prav tako zabeležil svoja najboljša izida. V prvi vožnji je bil peti, v drugi pa sedmi.

Naslednja dirka svetovnega prvenstva bo čez dva tedna v Indoneziji.