Tim Gajser ponovno napovedal uspešno nedeljo

Avtomoto 23. Apr 202217:23 0 komentarjev

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je kvalifikacije pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v razredu MXGP za veliko nagrado Latvije v Kegumsu končal na tretjem mestu. Zaostal je le za Špancem Jorgejem Pradom (GasGas) in domačinom Paulsom Jonassom (Husqvarna).

#related-news_0

Gajser je bil ves dan med najboljšimi dirkači na mivkasti stezi v Kegumsu. Imel je najboljši čas prvega treninga ter bil drugi najhitrejši na drugem treningu.

Trikratni svetovni prvak v razredu MXGP Gajser ima po petih dirkah v skupnem seštevku 33 točk naskoka pred Pradom, tretji Francoz Maxime Renaux (Yamaha) zaostaja že 52 točk.

V razredu MX2 je Jan Pancar (KTM) v kvalifikacijah zasedel 21. mesto. Najboljši je bil Belgijec Jago Geerts (Yamaha).

V nedeljo bo prva vožnja v razredu MXGP ob 13.15, druga pa ob 16.10. V MX2 bodo dirkali uro prej.