Perez prvič zmagal; Russellu zmago vzele gume

Avtomoto 6. Dec 202018:46 0 komentarjev
Sergio Perez

V odsotnosti Lewisa Hamiltona je na VN Sahirja v njegov dirkalnik sedel George Russell in bil na poti do zmage, preden so mu jo vzeli zapleti z gumami. Na najvišjo stopničko je tako prvič stopil Sergio Perez.

22-letni George Russell, ki v dveh sezonah pri Williamsu ni dosegel niti ene uvrstitve med dobitnike točk, je v svojem prvem nastopu za Mercedes do zapletov v boksu zanesljivo vodil, kar je kronski dokaz, kako pomemben je dirkalnik v formuli 1.

George Russell

Russell je startal z drugega mesta in v prvem ovinku prevzel vodstvo pred Valtterijem Bottasom, medtem ko sta za njima trčila Charles Leclerc in Sergio Perez, kolateralna žrtev tega trka pa je bil Max Verstappen, ki je skupaj z Leclercom končal dirko, na stezo pa je prišel varnostni avto. Ko je v 8. krogu stezo zapustil, je Russell prednost povečal na dobri dve sekundi in jo zanesljivo držal do postanka v boksu, ko je pridobil še dodatnih pet sekund pred Bottasom. V 63. krogu sta ob varnostnem avtu oba Mercedesa zavila po nove gume, tu pa so se začele težave. Najprej so Russellu namestili napačne, nato je Bottas približno 15 sekund čakal na svoje, Russell pa je moral krog kasneje še enkrat v bokse po prave. Zmeda brez primere!

Varnostni avto je stezo zapustil 19 krogov pred koncem in začel se je lov obeh Mercedesov na zmago. V tem trenutku je vodil Perez pred Oconom, Strollom, Bottasom in Russellom. Britanec je nemudoma brezkompromisno prehitel Finca, v naslednjem krogu švignil mimo Strolla, dva kroga kasneje je prehitel še Ocona, nato pa začel lov na Pereza, ki je imel 3 sekunde prednosti. Njegov lov na zmago je uničila predrta guma, zaradi katere je moral še četrtič v bokse. Svoje prve zmage v karieri se je tako veselil Mehičan Sergio Perez, kar je tudi prva zmaga za ekipo Racing Point. Drugo mesto je osvojil Esteban Ocon, tretje pa Lance Stroll. Bottas je končal na 8. mestu, Russell pa na 9.