V deželi tam spodaj vse po starem (VIDEO)

Avtomoto 23. Mar 20247:15 0 komentarjev

Kvalifikacije za VN Avstralije v Melbournu je dobil Max Verstappen. V deželi tam spodaj nič novega, torej, je bilo pa zato razburljivo v boju za ostala mesta v prvi deseterici. Bo Nizozemcu bo v prvi vrsti startal povratnik Carlos Sainz.

Verstappen je dobil obe letošnji dirki in obakrat osvojil tudi “pole”, tako se nadaljuje simultanka, ki traja praktično že skoraj dve sezoni. Tudi v nedeljo, dirka bo ob 5.00 in v živo na Sportklubu, bo seveda velik favorit za zmago. Max bo po 35. najboljšem startnem položaju v dirki lovil že 57. zmago.

Za Sainza, ki se je na drugo mesto prebil v zadnjem poizkusu, sta se v drugo vrsto uvrstila Sergio Perez in Lando Norris.

Tretjo vrsto sestavljata Charles Leclerc in Oscar Piastri. Monačan je bil pred zadnjimi poizkusi drugi, a v njegovem zadnjem krogu ni kazalo na izboljšanje časa, zato je zapeljal v garažo, medtem ko so ga trije dirkači prehiteli.

Mercedes tokrat kaže poslabšanje forme, Lewis Hamilton je izpadel že v drugem delu in osvojil 11. mesto, medtem ko je George Russell zasedel sedmi startni položaj.

V kvalifikacijah je tekmovalo le 19 dirkačev, potem ko je Logan Sargeant svoj dirkalnik prepustil Alexu Albonu. Slednji ga je uničil preveč za popravilo že na petkovem treningu.