Saints osramotili Bucs, Pittsburgh odnesel celo kožo

NFL 9. Nov 202011:51 > 12:15
Twitter

V ligi NFL je deveti teden označil sredino rednega dela sezone. V derbiju tedna so se New Orleans Saints ob slabi igri Tampa Bay Buccaneers znesli nad slednjimi. Pittsburgh Steelers so svojo kožo rešili v zadnji četrtini, Miami Dolphins pa nadaljujejo z všečnimi predstavami.

New Orleans Saints so pred nedeljsko večerno tekmo v svojo ekipo ponovno pozdravili lovilca Michaela Thomasa in Emmanuela Sandersa, ki sta se vrnila po poškodbi oz. okužbi s COVID-19. Saints so bili razigrani, a bolj kot to, so napake delali Buccaneers. Tom Brady je vrgel kar tri prestrežene podaje, medtem ko so Bucs prve točke osvojili šele v zadnji četrtini. Drew Brees je osvojil 222 jardov in štiri touchdowne, enega je po tleh dosegel še Alvin Kamara. Na drugi strani so Bucs sedaj padli na drugo mesto znotraj divizije in peto v konferenci NFC.

Miami Dolphins nadaljujejo z všečno igro. Tokrat so Dolphins potovali v Arizono, kjer so jih pričakali Cardinals. Tekma med dvema mladima začetnima podajalcema je prinesla veliko napetosti, še posebej v zadnjih dveh minutah igre, ko so se Cardinals po zaostanku z 31:34 odločili za strel na gol, ki bi prineslo vsaj izenačenje.

Zane Gonzalez je bil presenetljivo prekratek, zato so se zmage – že pete letos – veselili Dolphins, ki tako ostajajo v tesnem boju za končnico. Tua Tagovailova je podal za 248 jardov in dva touchdowna, njegov nasprotnik na drugi strani Kyler Murray pa za 283 jardov in tri touchdowne. Kljub temu so lahko navijači lige NFL razočarani, saj zaradi se bosta zaradi igranja v različnih konferencah ti dve ekipi lahko srečevali le na vsaka štiri leta ali pa na Super Bowlu.

Do nove pomembne zmage so prišli Buffalo Bills, ki so tokrat odpihnili Seattle Seahawks. Slednji so imeli tokrat velike težave, sploh z varovanjem žoge. Izgubili so jo kar štirikrat, od tega je Russell Wilson vrgel dve prestreženi podaji. Bills so srečanje narekovali že od samega začetka in rešetali obupno slabo secondary Seattla. Josh Allen je podal za 415 jardov in štiri touchdowne, Wilson pa vsaj po jardaži ni zaostal kaj prida – podal je za 390 jardov.

Prepričljiva zmaga nad Seattlom je za Buffalo prišla ob pravem času, saj v mesecu oktobru niso bili preveč prepričljivi, vendar so s to zmago potrdili svojo formo. Sedma zmaga v sezoni je poskrbela, da so Bills ostali na vrhu svoje divizije, medtem ko izkupička 7-2 na svojem računu niso imeli že od leta 1992. Seattle naslednji teden čakajo LA Rams, Buffalo pa Arizona.

Pittsburgh ostaja nepremagan, a so imeli Steelers z Dallas Cowboys veliko večje težave kot so si želeli. Cowboys so namreč vodili z 19:9 sredi tretje četrtine, a so jih nato Steelers ujeli in po touchdownu Erica Ebrona celo povedli. Konverzije za dve točki niso uspeli pretvoriti, zato so imeli Cowboys prek tokratnega podajalca Garretta Gilberta možnost za zmago. V četrtem poskusu so iz linije 23 jardov ciljali na končno cono, a je Minkah Fitzpatrick odbil žogo pred Ceedeejem Lambom. Pittsburgh tako kljub preplahu sredi druge četrtine, ko si je koleno poškodoval Ben Roethlisberger, a se nato vrnil v igro, ostaja še naprej neporažena ekipa. Naslednji teden jih čakajo neprepričljivi Jacksonville Jaguars.

Do nove zmage so po dobri igri v drugem polčasu prišli Baltimore Ravens, ki so premagali Indianapolis Colts. Lamar Jackson je zbral 170 jardov po zraku, po tleh pa 58 in en touchdown. Ravens so v drugem polčasu dosegli dva touchdowna in en strel na gol, medtem ko so Colts v drugih 30 minutah igre ostali na ničli. Nove težave kar se tiče podajalcev imajo pri Washingtonu. Tokrat si je gleženj grdo poškodoval Kyle Allen, zato je njegovo mesto prevzel Alex Smith, ki je podal za sploh prvi touchdown po svoji poškodbi pred dvema letoma. Ponovno so izgubili Los Angeles Chargers, ki so sicer tik ob koncu dosegli touchdown, a so ga sodniki razveljavili, zato je zmaga odšla v roke Las Vegasu.