Ponovitev Super Bowla LI prepričljivo Patriotsom

NFL 23. Okt 201712:34 > 12:39
Getty Images

V ponovitvi Super Bowla LI so New England Patriots na domačem stadionu s 23:7 odpravili Atlanta Falcons. V Londonu so se Los Angeles Rams veselili visoke zmage nad Arizona Cardinals, ki tako kot Denver Broncos in Indianapolis Colts niso dosegli niti točke.

Pittsburgh Steelers so premagali Cincinnati Bengals, Dallas Cowboys pa so odpihnili San Francisco 49ers.

V meglenem Foxboroughu je – če se spomnimo februarskega spektakla v Houstonu – dišalo po novi zanimivi tekmi. A bolj kot to je bila bolj enosmerni promet. Patriots so še pred koncem prvega polčasa svoje vodstvo povišali na 17:0, nato pa v drugem polčasu tekmo mirno pripeljali do konca. Atlanta Falcons, ki so več kot očitno po odhodu Kyla Shanahana v San Francisco v napadu v primerjavi z lanskim letom neprepoznavni, so prvi touchdown dosegli šele štiri minute pred koncem tekme. Po podaji Matta Ryana je bil uspešen Julio Jones, ki je na šesti tekmi sezone dosegel šele svoj prvi touchdown. Obramba Patsov je delovala učinkoviteje kot na prejšnjih srečanjih in prvič letos nasprotnega podajalca omejila na manj kot 300 jardov po zraku. Patriots so tako z izkupičkom 5-2 v vrhu konference AFC, medtem ko Atlanto (3-3) čakata še dve težki gostovanji v naslednjih dveh tednih: najprej gredo Falcons k New York Jets, nato pa še k divizijskim rivalom Carolina Panthers.

Slednji so tokrat klonili v Chicagu. Na Soldier Fieldu je bilo 17:3, potem ko gledalci na tekmi niso videli niti enega touchdowna v napadu. Cam Newton je vrgel dve prestreženi podaji, obe pa je v nasprotno končno cono vrnil Eddie Jackson, kar je igralcu Bearsov uspelo šele prvič po 69 letih. Bears so kljub zmagi še vedno na zadnjem mestu divizije NFC sever, a za tretjimi Detroit Lions (3-3) zaostajajo le za zmago. Drugo mesto še vedno zasedajo Green Bay Packers, ki so se tokrat z Brettom Hundleyem dobro upirali New Orleans Saints, a so gostje iz New Orleansa v drugem polčasu stopili na plin in tekmo na Lambeau Fieldu dobili s 26:17. Hundley je podal zgolj za 87 jardov, kar pomeni, da bodo morali pri Packersih močno spremeniti način igre, če želijo brez Aarona Rodgersa še dobiti kakšno tekmo v sezoni 2017. Saints (4-2) so na drugi strani prišli do tretje zaporedne zmage in zaenkrat zasedajo prvo mesto v NFC jug.

V Londonu je bil na sporedu “derbi” NFC zahod med Los Angeles Rams in Arizona Cardinals. Derbi bolj kot ne zgolj na papirju, saj so Rams pohodili Cardinals – 33:0. A bolj kot visok poraz Cardinals boli dejstvo, da bo zaradi zlomljene roke naslednja dva meseca izpustil Carson Palmer, zamenjal ga bo Drew Stanton. Odlično tekmo je odigral Todd Gurley, ki je v 22 poskusih teka dosegel 106 jardov in en touchdown. Rams (5-2) ostajajo vodilna ekipa v NFC zahod.

Še naprej brez zmage ostajajo San Francisco 49ers in Cleveland Browns. 49ers so na domačem Levi’s Stadiumu, kjer so ob polčasu priredili slovesnost za legendarnega lovilca Dwighta Clarka, izgubili proti Dallas Cowboys, pri katerih je s tremi touchdowni blestel Ezekiel Elliott. Browns so proti Tennessee Titans izsilili podaljšek, a na koncu klonili z 9:12.