Chargers na krilih Riversa in Gordona; Ravens zmagovito

NFL 1. Okt 20189:25 > 9:53
Neža Pavčič

Teden dni po poškodbi, ki je predčasno končala sezono za podajalca Jimmyja Garoppola, so San Francisco 49ers v Los Angelesu izgubili proti Los Angeles Chargers.

Na zmagovalna pota so se vrnili New England Patriots, Chicago Bears in Green Bay Packers. Brez drame ni šlo v Atlanti, Nashvillu in Indianapolisu.

V Carsonu, predelu Los Angelesa, kjer trenutno domujejo Chargers, se je na Stubhub Centru zbralo le 25.000 ljudi. Polovico tega jih je pesti stiskalo za gostujočo ekipo iz San Francisca, ki je od prejšnjega tedna močno oslabljena. Njihov prvi podajalec Jimmy Garoppolo je namreč prejšnji teden utrpel poškodbo kolena, s čimer je že zaključil sezono.

Kyle Shanahan je tokrat v ogenj poslal C. J. Beatharda, ki je reševal San Francisco in ga pet minut pred koncem polčasa povedel do vodstva s 17:6. A so nato 49ers močno popustili in domačim dovolili 20 zaporednih točk, s čimer se je tehtnica v drugem polčasu prevesila na stran Chargersov.

Beathard je sicer odigral dobro; podal je za 298 jardov, dva touchdowna, a tudi dve prestreženi podaji. Zadnjo je vrgel le dobri dve minuti pred koncem tekme, do žoge je prišeč Isaac Rochell in Chargers so z osvojeno žogo na 19 jardih nato tekmo rutinirano pripeljali do konca.

Mislim, da je odigral dobro. Ni se ustrašil. Nekajkrat nas je rešil s tem, ko se je že znašel v izgubljenem položaju, pa se nato izvil in podaljšal play. Dobro se je spopadel s pritiskom zaradi številnih poškodb,” je po tekmi dejal trener Shanahan, ki pa je dodal tudi to, da se bo pred naslednjo tekmo, ki jo 49ers igrajo naslednji teden proti Arizoni, odločil, kdo bo srečanje proti Cardinals začel na mestu prvega podajalca.

Chargers so tri minute pred iztekom prvega polčasa zaostajali že z 0:14, a so nato na krilih Phillipa Riversa in Melvina Gordona prišli do druge letošnje zmage. Rivers je podal za 250 jardov in tri touchdowne, medtem ko je Gordon v 15 poskusih teka osvojil 104 jarde, temu pa dodal še sedem ujetih podaj za 55 jardov in en touchdown.

Bili smo zelo zadaj, pa smo se pobrali in jih ujeli. Vedeli smo, da ko smo močno zaostajali ni moglo biti dosti slabše,” je po tekmi dejal Gordon, za katerega je bila to šesta tekma v karieri, na kateri je presegel mejo 100 pretečenih jardov.

Odigral je zelo dobro. Nekajkrat je že izgledalo, da bo zapustil igrišče, a se je odlično znašel in ostal na igrišču ter priboril nekaj dodatnih jardov. Mislim, da smo danes odigrali zelo kompaktno, dobro na vseh ravneh,” je po tekmi dejal Anthony Lynn, trener Chargersov.

Slednji, v Los Angelesu sicer v senci za sedaj še neporaženih Rams, so prvič po sezoni po 4 tekmah polovično uspešni. Za primerjavo: lani je njihov izkupiček po prvi četrtini sezone izgledal precej slabše — 0-4. A Chargers že naslednji teden čaka nov kalifornijski derbi, saj se odpravljajo na gostovanje k Oakland Raiders.

Patriots in Packers nazaj v sedlu, panika v Pittsburghu?

New England Patriots so po dveh porazih v gosteh tokrat doma čakali do sedaj neporažene Miami Dolphins in jih zanesljivo premagali. Tom Brady je podal za 274 jardov in tri touchdowne, a je temu dodal tudi dve prestreženi podaji. Patriots so tako po nekaj preplaha zopet v sedlu, v četrtek jih čaka nova tekma — v Foxborough prihajajo Indianapolis Colts.

Colts so tokrat na domačem igrišču gostili Houston Texans. Slednji so že vodili z 28:10, a so se nato Colts pobrali in prišli do izenačenja za 31:31. V podaljšku sta obe ekipi dosegli field goal, Colts pa so nato do zmage poskušali priti v 4. poskusu, a so jih Texans ustavili. Z drugim zadetim field goalom so Texans prišli do prve zmage v sezoni.

Podaljšek so igrali tudi v Nashvillu, kjer so Tennessee Titans premagali Philadelphia Eagles. Aktualni prvaki so po 4 tekmah polovično uspešni, niti v eni tekmi do sedaj pa niso dosegli več kot 25 točk. Tekmo v Nashvillu je s prvim touchdownomom v karieri odločil Corey Davis. Marcus Mariota je sicer podal za 344 jardov in dva touchdowna, Carson Wentz pa je v drugi tekmi po vrnitvi po poškodbi dosegel 348 jardov in dva touchdowna.

Statistično je blestel Matt Ryan, ki je še drugič zapored dosegel 350 jardov, vrgel tri podaje za touchdown in končal brez prestrežen podaje, a to v obračunu proti Cincinnati Bengals ni bilo dovolj — Atlanta Falcons so klonili s 36:37. Odločilni touchdown je pet sekund pred koncem dosegla naveza Andy Dalton — A. J. Green, a so morali Bengals za zmago plačati visoko ceno. V tretji četrtini se je brutalno poškodoval Tyler Eiffert, ki je utrpel hud zlom gležnja, zato je sezona zanj že končana. Bengals sicer z zmago ostajajo na vrhu divizije AFC sever.

Na drugi strani so Pittsburgh Steelers utrpeli nov poraz. S 26:14 so bili boljši Baltimore Ravens. Joe Flacco je odigral dobro, saj je podal za dva touchdowna, Justin Tucker je v drugem polčasu zadel štiri field goale, svoje pa je dodala obramba, ki je ves čas pritiskala na Bena Roethlisbergerja in ga tako prisilila v hitro zaključevanje metov.

Steelers delujejo vse prej kot ekipa, ki bi se skupaj s Patriots lahko borila za prvo mesto v konferenci AFC — trenutno z izkupičkom ene zmage, dveh porazov in enega remija ostajajo prikovani na dno lestvice svoje divizije.