NFL: Črna nedelja, drama v Seattlu

NFL 21. Sep 202013:44 > 13:56
Naomi Baker/Getty Images

Drugi teden v ligi NFL je prinesel veliko točk ekip, hkrati pa tudi veliko poškodb. Najhuje sta ju skupili ekipi New York Giants in San Francisco 49ers.

V Seattlu v ponovitvi Super Bowla XLIX ni manjkalo drame, prav tako pa v Dallasu, kjer so se Cowboys iz luknje izkopali v izdihljajih tekme. Green Bay je ponovno deklasiral svojega tekmeca, tokrat Detroit, Los Angeles Rams pa so pometli s Philadelpia Eagles. Chargers imajo kljub tesnemu porazu veliko razlogov za optimizem.

Poškodbe so zaznamovale večino zgodnjih nedeljskih tekem. Najhuje so jo skupili San Francisco 49ers, ki so bili že pred tekmo brez prvega tight enda Geroga Kittla, v prvem polčasu pa se je po nerodnem posredovanju poškodoval še Nick Bosa, ya katerega glavni trener Kyle Shanahan sumi, da ima potrgane križne kolenske vezi. Pri 49ers so jo skupili še Jimmy Garoppolo (zvin gležnja), tekač Raheem Mostert (koleno) in obrambni igralec Solomon Thomas (koleno). Igralci 49ersov naj ne bi bili zadovoljni z novo travnato podlago na MetLife Stadiumu, kjer bodo morali sicer igrati ponovno naslednji teden, takrat pa bodo njihov tekmec Giants.

Tudi slednji so utrpeli hud udarec – prvi tekač Saquon Barkley naj bi imel strgane kolenske vezi, kar za nekdanji drugi izbor na naboru že pomeni konec sezone. Nič kaj preveč optimistični niso niti Indianapolis Colts, kjer je safety Malik Hooker tekmo predčasno zapustil zaradi poškodbe ahilove tetive, medtem ko so lovilca Parrisa Campbella že v prvi četrtini zaradi poškodbe kolena odpeljali na nosilih. Tudi pri tokratnemu tekmecu Colts, Minnesoti, so utrpeli dve poškodbi. Anthony Barr je imel namreč težave z ramo.

V nedeljski nočni tekmi, kjer na CenturyLink Fieldu v Seattlu ni bilo gledalcev, drame ni manjkalo. Kot že tolikokrat, se je tekma odločila v zadnjih sekundah, potem ko je podajalec Patriots Cam Newton skušal steči v končno cono, a ga je obramba Seattla na čelu z L. J. Collierjem ustavila. Newton je sicer za svojo novo ekipo dosegel dva touchdowna po tleh, za enega pa je podal po zraku. Še bolj je blestel njegov kolega na drugi strani. Russell Wilson je podal za 288 jardov in pet touchdownov. Zadnjega, odločilnega, je v navezi s Chrisom Carsonom dosegel 4:32 pred koncem. s tem so se Seahawks odlepili na 12 točk razlike, kar Patriots kljub odličnemu Newtonu niso več mogli ustaviti.

V obračunu dveh odličnih mladih podajalcev v Houstonu je obračun med Texans in Baltimore Ravens pripadel slednjim. V prvem polčasu so se Lamar Jackson, Mark Ingram in sodelavci še držali nazaj, medtem ko so v drugem polčasu stopili na plin in brez težav opravili s Texans. Jackson je podal za 204 jarde in touchdown, po tleh pa je dodal še 54 jardov.

Skupno so Ravens osvojili 230 jardov po tleh, Houston pa le 51. Texans na igro Ravensov v drugem polčasu niso našli odgovora in so klonili še drugič letos, potem ko so v uvodni tekmi izgubili proti Chiefsom. Ravens so sicer zmagali še 14. zapored v rednem delu, kar je največ po Carolina Panthers in njihovih 18 zaporednih zmagah v sezonah 2015 in 2016.

Odlično so ponovno odigrali Green Bay Packers. Začeli so sicer izjemno počasi, nato pa so prek dveh Aaronov – Rodgersa in Jonesa – nasuli 42 točk nebogljenim Detroit Lionsom. Lions so povedli s 14:3, a niso našli odgovora na razigrane Packerse. Jones je dosegel 168 jardov po tleh in dva touchdowna, enega pa dosegel še v igri po zraku, v kateri je zbral 68 jardov.

Rodgers je zbral 240 jardov in dva touchdowna, svoje je postorila še obramba. Packers so po dveh tednih skupaj z Bears na prvem mestu divizije NFC sever. Varovanci Matta LaFleura so prepričljivi predvsem v napadu, saj so v dveh tednih dosegli 85 točk.

Nepredstavljiv kolaps pa so si privoščili igralci Atlanta Falcons, ki so ob polčasu še vodili z 29:10, nato pa v drugem polčasu popolnoma popustili. Sredi zadnje četrtine so po zadetem field goalu Youghoeja Kooja povedli z 39:24, nato pa prejeli dva touchdowna Dallasa. Najprej je izid zmanjšal Dalton Schultz, drugega pa je po tleh dosegel Dak Prescott.

Prescott je postal prvi podajalec v zgodovini, ki je v eni tekmi podal za več kot 400 jardov, hkrati pa dosegel še tri touchdowne po tleh. Cowboys so ob dveh točkah zaostanka nato poskusili se s t. i. onside kickom, ki so ga Falcons le opazovali, žogo pa so dobili Cowboys. Slednji so nato prek Grega Zuerlaina prišli do prve zmage ob debiju Mika McCarthyja na AT&T Stadium, kjer se je zbralo tudi 25.000 navijačev.

Do zmage sp po podaljšku prišli še Kansas City Chiefs, ki so se tokrat namučili z Los Angeles Chargers. Za slednje je do debija prišel Justin Herbert, njihov prvi izbor na letošnjem naboru, ki je presenetil z odlično igro. Tyrod Taylor je namreč med ogrevanjem začutil bolečine v prsih, zaradi katerih je prednost dobil Herbert. Slednji je Chargers pripeljal do odličnega izhodišča, saj so vse do zadnje minute vodili z 20:17.

Podal je za odličnih 311 jardov in en touchdown, vrgel pa je še eno prestreženo podajo. Chiefs so v zadnjem poskusu rednega dela prek Harrisona Butkerja izsilili podaljšek, Butker pa je nato še v podaljšku zadel odločilni prosti strel. Skupno je kicker Kansasa v nedeljo kar dvakrat zadel 58 jardov dolg prosti strel – vključno z odločilnim v podaljšku, kar je zanj osebni rekord. Chiefs tako ostajajo na vrhu divizije AFC zahod.

Do prve zmage je prišla Tampa Bay Buccaneers s Tomom Bradyjem na čelu. Katastrofalno predstavo so doživeli Philadelphia Eagles, ki so jih Los Angeles Rams popolnoma deklasirali. Na dnu konference NFC vzhod so še Washington Redskins, ki so tokrat klonili proti Arizoni. Buffalo Bills so se po prekinitvi zaradi nevihte na koncu vendarle pobrali in premagali Miami Dolphins.