Brady ob vrnitvi v Foxborough do rekorda

Ameriški nogomet 4. Okt 202111:27 0 komentarjev
Tom Brady, foto: Guliverimage.

Vse oči lige NFL so bile v nedeljo uprte v Foxborough in Gillette Stadium. Tom Brady se je kot član Tampa Bay Buccaneers vrnil na svoje staro domovanje v New England. Ob zmagi Bucsov je Brady postregel še z enim rekordom in sicer po največ doseženih jardov po zraku.

Tom Brady je do rekorda prišel že v prvi četrtini in tako presegel nekdanjega rekorderja Drewa Breesa, ki je nov dosežek Bradyja postregel kot komentator medijske hiše NBC.

Najbolj dramatično je bilo seveda ob izteku tekme, kar so navijači Patriots vajeni že nekaj časa – a tokrat so bile strani zamenjane. Patriots so ob zaostanku s 17:19 imeli napad in možnost za preobrat s svojim novim podajalcem na čelu z Macom Jonesom. Ko 57 sekund pred koncem tretjega poskusa niso uspeli pretvoriti v nov prvi poskus, se je Josh McDaniels kljub deževnemu vremenu odločil za strel na gol. Nick Folk je dobro sprožil, a se je žoga od prečke odbila izven gola in Buccaneers so se veselili tretje letošnje zmage. Patriots letos na domačem igrišču še niso zmagali (trije porazi).

Tekma v deževnem Foxborough je bila kljub celotedenskem stopnjevanju nekoliko zaspana v prvi četrtini. Z izjemo doseženega rekorda je mejila na dolgočasno srečanje, prenapihnjeno z internim obračunom med Bradyjem in Billom Belichickom. A v drugi četrtini so Patriots stopili na plin in McDaniels se je izkazal z drzno izbiro igre.

Patriots, ki so prejšnji teden oogoreli proti New Orleansu, so tokrat odigrali izjemno dobro in Buccaneers omejili tudi v rdeči coni. “Naša učinkovitost je bila danes slabša, sploh znotraj 20 jardov. Na nas so se dobro pripravili in vesel sem, da smo uspeli izvleči zmago,” je ob koncu povedal Brady, ki kljub vrnitvi na svoje domovanje, kjer je pomagal ustvariti morda celo največjo dinastijo lige NFL, ni bil pretirano čustven.

“Ne boste me naredili čustvenega. S tem sem sam opravil že na začetku tedna in vesel sem, da smo vpisali zmago. Sploh po zadnjem porazu prejšnji teden je bilo to še toliko boljše in ne bi mogel biti bolj vesel,” je dodal 44-letnik, ki je tako vpisal zmago nad vsemi 32 franšizami lige NFL.

Njegov naslednik na mestu podajalca Patriots Mac Jones je odigral fantastično tekmo. Podal je za 275 jardov, dva touchdowna in vrgel eno prestreženo podajo. Patriots naslednji teden čaka gostovanje v Houstonu, medtem ko Buccaneers doma pričakujejo Miami Dolphins.

V derbiju divizije NFC zahod so Arizona Cardinals silovito odpihnili Los Angeles Rams. Slednji so prejšnji teden prizemljili Buccaneers, a tokrat nekaj podobnega doživeli tudi sami. Cardinals so žogo po igrišču premikali brez večjih težav, medtem ko je Kylerju Murrayu proti obrambi Raheema Morrisa uspevalo praktično vse.

Na drugi strani napad Ramsov in Matthew Stafford niso našli konstantne igre — izjema je bila le podaja za 75 jardov dolg touchdown v prvem polčasu. Rams bodo lahko ta poraz hitro pozabili, saj jih že v četrtek čaka gostovanje v Seattlu. Glavni razlog za poraz so zagotovo napake in izgubljene žoge.

Že v prvi četrtini je Stafford vrgel prestreženo podajo, potem ko je bila žoga, namenjena DeSeanu Jacksonu prekratka. Dve posesti kasneje je žogo izgubil še Sony Michel, Cardinals pa so izkoristili vse napake in s touchdownoma kaznovali izgubljene žoge Ramsov.

Murray je igral odlično in skupaj zbral več kot 300 jardov. 268 jih je dosegel po zraku, 39 pa v šestih poskusih teka. Temu je dodal dva touchdowna po zraku, ob tem pa ga je odlično varovala njegova napadalna linija. Cardinals ostajajo edina neporažena ekipa v konferenci NFC.

V drugem obračunu iste divizije so bili uspešnejši Seattle Seahawks, ki so ugnali San Francisco 49ers. Prvi polčas je bil precej miren, saj se je končal z rezultatom 7:7, a Seahawks so v drugem delu dodali na plin. Touchdowne so dosegli na treh zaporednih posestih, čeprav je bila statistika Russella Wilsona tokrat nekoliko skromnejša: 149 jardov in dva touchdowna. Wilson je tako vpisal že svojo 100. zmago v dresu Seahawksov in postavil rekord tekem, ki jih je potreboval za ta mejnik.

49erse čakajo nekoliko resnejše skrbi, saj se je poškodoval Jimmy Garoppolo. Resnost poškodbe še ni znana, vendar naj bi izpustil nekaj tednov. Več bo znanega po dodatnih pregledih. Na mestu podajalca je Garoppola zamenjal novinec Trey Lance, ki je zbral 157 jardov in dve podaji za touchdown.

Ob vrnitvi k staremu delodajalcu se je veselil tudi Kevin Stefanski, trener Clevelanda. Browns so s skromnejšo predstavo ugnali Minnesota Vikings. Še naprej odlično igrajo Dallas Cowboys, ki so tokrat odpravili Carolina Panthers. Do druge zmage letos so prišli Kansas City Chiefs, ki so visoko premagali Philadelphia Eagles. Ob tem je blestela naveza Patrick Mahomes-Tyreek Hill, ki je poskrbela za tri touchdowne.

Presenetljivo sta svoji prvi letošnji zmagi vpisali obe ekipi iz New Yorka. Giants so po podaljšku s touchdownom Saquona Barkleya premagali New Orleans Saints. Jets so se merili z neprepričljivimi Titans, prav tako pa so zmago dosegli v podaljšku. Vse nižje tone Miami, ki je tokrat utrpel poraz protI Indianapolisu. Še naprej meljejo Buffalo Bills, tokrat so 40 točk nasuli Texansom. Do svoje prve zmage so prišli tudi Chicago Bears, ki so z novincem Justinom Fieldsem premagali Detroit Lions.

V ponedeljek sledi še obračun med Los Angeles Chargers in Las Vegas Raiders.