Bron za Slovenijo v Alžiriji

Drugi športi 2. Jul 202218:33 0 komentarjev
Živa Dvoršak je osvojila novo medaljo.

Živa Dvoršak in Luka Lukić sta osvojila bronasto medaljo v mešanih strelskih ekipah na sredozemskih igrah v Oranu v Alžiriji. Na 10 m z zračno puško sta s 16:12 premagala Hrvata Valentino Guštin in Mirana Maričića. Sedem plavalcev si je zagotovilo večerne finalne nastope, nastopilo bo tudi sedem atletov in atletinj.

Tilen Finkšt je v cestni dirki kolesarjev osvojil četrto mesto in je za las zgrešil odličje, saj je v cilj prišel v času tretjeuvrščenega Francoza, pet sekund pred njima sta bila še dva Francoza, zmagal je Paul Penhoet. Na 13. mestu je končal David Per (+1:25), na 38. Boštjan Murn (+3:12), na 44. pa Aljaž Jarc (+3:18).

Tridesetletna Živa Dvoršak in 19-letni Luka Lukić, oba sta že osvojila posamični bronasti medalji v isti disciplini, sta bila v kvalifikacijah četrta (624,9 kroga), druga slovenska ekipa, Klavdija Jerovšek in Jure Sočič, pa je bila 12. (620,5). Po prvem dnevu kvalifikacij v trapu je strelec Denis Vatovec četrti (72), sedmi pa Boštjan Maček (71).

Kaj pa preostali?

Dvigalka uteži Nastasja Štesl je bila v kategoriji do 59 kg 7. v potegu (77 kg) in 8. v potegu in sunku (95 kg) za njena najboljša mednarodna dosežka. Brez finala sta z zračno pištolo na 10 m ostala 13. mestu Denis Bola Ujčič in na 15. Sara Ščuri.

Na cestni dirki nastopajo tudi slovenske kolesarke, pred nedeljskimi regatami za medalje z nastopi nadaljujejo jadralci, merijo se tudi v košarki 3X3. Slovenke so se uvrstile v četrtfinale in bodo igrale s Francijo, Slovenci pa so ostali brez odličja.

Zvečer bodo v finalu v plavanju po uspešnih kvalifikacijskih preizkušnjah Neža Klančar (50 m delfin), Katja Fain (200 m prosto), Janja Šegel (200 m prosto), Tara Vovk (100 m prsno), Daša Tušek (800 m prosto), Anže Ferš Eržen (400 m mešano) in Peter John Stevens (50 prsno).

Na bližnjem atletskem stadionu pa bodo v finalih nastopili Anita Horvat na 400 m, Jerneja Smonkar na 800 m, Neja Filipič in Eva Pepelnak v troskoku, Robert Renner v skoku s palico. V kvalifikacijah bosta tekmovala na 110 m ovire Filip Jakob Demšar, Jure Grkman pa na 200 m.