Buffalo po neurju in prekinitvi na vrh konference AFC

Ameriški nogomet 11. Okt 20219:39 > 9:55 0 komentarjev
Josh Allen. Foto: Guliverimage

V derbiju večera in ponovitvi lanskega konferenčnega finala so se zmage tokrat veselili Buffalo Bills nad Kansas City Chiefs. V Cincinnatiju je obračun po dodatku in interni tekmi med obema kickerjema pripadel Green Bayju. Arizona ostaja neporažena, Dallas pa je prišel do nove zmage.

V nedeljski nočni tekmi sta se na Arrowheadu udarili ekipi Kansas City Chiefs in Buffalo Bills. Po rekordno dolgi tekmi, ki jo je za več kot eno uro prekinilo deževno neurje in celo izpraznilo stadion, bi lahko trdili, da so Bills ekipa, ki jo je v AFC potrebno premagati.

Naliv, ki je prekinil tekmo Kansas City – Buffalo:

Bills so namreč dominantno porazili Chiefs (38:20) in končno pokazali, da utegnejo biti ekipa, ki ima vse potrebno za favorita v konferenci AFC. Pred tekmo je bilo vprašljivo le to, kako se bodo kosali proti ekipi, ki je za favorita veljala zadnjih pet let, medtem ko so Bills v preteklih treh tekmah premagali slabe nasprotnike.

Presenečeni Andy Reid

Zmaga nad Kansasom, finalistom zadnjih dveh Super Bowlov, je bržkone strahove Billsov odpravila. “Tega nismo pričakovali, vsaj ne nocoj,” je po tekmi izjavil trener Chiefsov Andy Reid, ki je na klopi Kansasa tako utrpel največji domači poraz. “V tekmo smo šli samozavestno, misleč, da imamo možnost za zmago, a vsekakor nismo odigrali dovolj dobro. Veselim se časa, ko bomo igrali dobro v vseh elementih igre, saj bi lahko bili zelo dobra ekipa.” Chiefs so trenutno na zadnjem mestu svoje divizije (2-3).

Bills tokrat niso izgubljali časa in silovito začeli ter tako še pred prekinitvijo tekme povedli s 24:13. Josh Allen je podal za dva touchdowna in 219 jardov v le sedmih zaključenih podajah. Točno ob polčasu se je nad Arrowheadom odvila nevihta, ki je igralce prisilila v prekinitev tekme za več kot eno uro.

A tudi prisilni premor ni zaustavil Billsov – po počasnem začetku je Micah Hyde sredi tretje četrtine prestregel podajo Patrcika Mahomesa, jo vrnil v končno cono in Bills so povedli z 31:13. Mahomes je do konca tekme vrgel še eno prestreženo podajo – v petih tekmah jih ima že šest in s tem je izenačil statistiko prestreženih podaj iz sezone 2020. Buffalo je v zadnji četrtini dosegel še en touchdown, s čimer je tekmo odločil že več kot 10 minut pred koncem.

Veliko bolj napeto je bilo v Cincinnatiju, kjer sta oba kickerja drugi ekipi neprestanoma nudila možnost za zmago.

Ob koncu rednega dela je bil rezultat 22:22 in to sicer že po tem, ko sta oba zgrešila strela – Mason Crosby dva, McPherson pa enega. V podaljšku so žogo sicer prvi dobili Bengals, a je Joe Burrow vrgel prestreženo podajo. Packers so ponovno poskušali prek Crosbyja, ki je ponovno zgrešil, prav tako pa McPherson na nasprotni strani. Ko je dogajanje v Ohiu že spominjalo na burlesko, je v četrtem poskusu Crosbyju vendarle uspelo zadeti zmagoviti prosti strel, ki je Packersom priboril četrto letošnjo zmago.

Zmagi za Dallas in LA Chargers

Do novih zmag sta prišli še ekipi Dallas Cowboys in Los Angeles Chargers. Prvi so na domačem stadionu v obračunu, ki si ga je ogledal tudi Luka Dončič, porazili New York Giants. Gostje iz New Yorka so se dobro upirali, a njihov seznam poškodovanih igralcev se je med tekmo še povečal. Bržčas Joeja Judga najbolj skrbi poškodba tekača Saquona Barkleya, skupil pa jo je tudi podajalec Daniel Jones. Med Cowboys še naprej blesti Trevon Diggs – slednji je namreč v svoj repertoar dodal novo prestreženo podajo.

Iz vrst odpisanih so se proti Cleveland Browns vrnili Los Angeles Chargers. Sedem minut pred koncem je bil rezultat po drugem touchdownu Austina Ekelerja izenačen (35:35). V naslednjem napadu so Browns ponovno povedli prek Nicka Chubba, a so Chargers v naslednjem napadu že udarili nazaj in povedli. Čas se je iztekal, Chargers pa so ob novem napadu s pomočjo Brownsov dosegli nov touchdown. Browns so prek Bakerja Mayfielda seveda poskušali s t. i. Hail Mary, ki pa ni uspel kljub dvomljivi sodniški odločitvi (prekršek v obrambi). Kljub temu sta ekipi v zadnji četrtini skupaj dosegli kar 41 točk.

V prvi londonski tekmi letošnje sezone so se veselili Atlanta Falcons nad New York Jets. Brez zmage ostajajo Detroit Lions, ki so ponovno nesrečno izgubili v izdihljajih tekme, kar je trenerja Dana Campbella izjemno razžalostilo.

New England Patriots so se pošteno namučili s Houston Texans, Tampa Bay Buccaneers pa so odpihnili Miami Dolphins. Tom Brady je ponovno blestel: 411 jardov, pet touchdownov in brez prestrežen podaje. Drame ni manjkalo niti v Carolini, kjer je so Philadelphia Eagles po prestreženi podaji Sama Darnolda in blokirani predaji žoge prišli do druge zmage letos.

Edina neporažena ekipa še naprej ostaja Arizona, ki je tokrat odpravila San Francisco 49ers z novincem Treyem Lancom.