Cincinnati pokoril še Baltimore, Chiefs v resnih težavah

Ameriški nogomet 25. Okt 202114:41 1 komentar
Jamie Squire/Getty Images

V sedmem tednu lige NFL je večina favoritov brez težav odpihnila svoje nasprotnike. Najbolj zveneča zmaga je uspela Cincinnati Bengals, ki so premagali sicer do sedaj zanesljive Baltimore Ravens. Tennessee Titans so tokrat odpihnili Kansas City Chiefs, ki so se znašli v hudih težavah.

Tekma med Cincinnati Bengals in Baltimore Ravens je bila še do začetka tretje četrtine dokaj izenačena. Polčas se je končal z izidom 13:10.

Na začetku drugega dela je Lamar Jackson podal dolgo žogo za Marquisa Browna, ki je žogo izjemno ukrotil in dosegel touchdown (17:13), a po tem Ravens niso več našli odgovora na Bengals in njihovo igro v napadu.

Joe Burrow je podal za 416 jardov, tri touchdowne in eno prestreženo podajo. Poleg njega je blestel novinec Ja’Marr Chase, ki je ujel osem žog za 201 jard. S to zmago so Bengals prevzeli vodstvo v svoji diviziji.

Kaj se dogaja s prvimi favoriti za naslov prvaka?

V nasprotni vlogi so še vedno Kansas City Chiefs, ki so tokrat izgubili na gostovanju v Nashvillu. Tennessee Titans so lanskim finalistom zadejali tako hud poraz, kot ga Chiefs ne pomnijo — slednji so neprepoznavni tako v napadu kot v obrambi.

Patrick Mahomes je v 20 poskusih podal za 206 jardov, ostal brez podaje za touchdown, vrgel pa je eno prestreženo podajo. Ta je bila za Mahomesa že deveta letos, s čimer je po številu prestreženih podaj med vsemi podajalci v ligi na drugem mestu.

Na drugi strani je Titansom uspevalo prav vse, česar so se lotili. Tekmo so začeli udarno, saj je najprej za touchdown podal kar Derrick Henry, ki je temu dodal še 86 jardov po tleh v 29 poskusih teka. Titans so od poraza proti New York Jetsom popolnoma obrnili ploščo in izgledajo vse prepričljivejši.

Nov mejnik največjega vseh časov

Prepričljivo na vrhu najboljših podajalcev vseh časov pa je Tom Brady, ki je na tekmi proti Chicago Bears dosegel svoj 600. touchdown — to prej ni uspelo še nobenemu podajalcu.

Brady je hkrati poskrbel za verjetno enega najlepših trenutkov enega izmed svojih najmlajših navijačev.

Tampa Bay Buccaneers so sicer prepričljivo ugnali Chicago Bears. Še naprej ostaja neporažena Arizona, ki je tokrat brez težav ugnala Houston. Green Bay je prišel do rutinirane zmage proti Washingtonu, novo zmago so vpisali tudi Los Angeles Rams. Slednji so po domiselnih akcijah Lionsov takoj na začetku že zaostajali, a je Matt Stafford našel odgovor na igro svojega nekdanjega kluba.

Vse globlje v prepad drvijo Miami Dolphins, ki na domačem igrišču niso našli odgovora na Atlanta Falconse. Dolphins so tri minute pred koncem povedli z 28:27, a nato s precej bledo predstavo v obrambi tekom celotnega srečanja Falconsom dopustili strel na gol, ki ga Younghoe Koo ni zapravil.

New England Patriots so vpisali prvo domačo zmago, potem ko so v Foxboroughu deklasirali New York Jetse. Slednje lahko bolj kot poraz skrbi poškodba kolena Zacha Wilsona. Detajli še niso znani, vendar naj bi šlo za poškodbo, ki utegne novinca iz igrišča oddaljiti za več tednov.

V ponedeljek sledi obračun med Seattle Seahawks in New Orleans Saints.