Dan s tremi slovenskimi medaljami na sredozemskih igrah

Drugi športi 29. Jun 202221:57 > 22:00 0 komentarjev
Maruša Štangar. Foto: Aleš Fevžer

Andraž Krapež, Maruša Štangar in Tadeja Petrič so na sredozemskih igrah poskrbeli za nove lepe uspehe slovenskih športnikov. Vsi trije so osvojili bronaste medalje.

Andraž Krapež je tretji končal na badmintonskem turnirju v Oranu v Alžiriji. V polfinalu je izgubil z 0:2 proti Špancu Luisu Enriqueju Penalverju Perreiri, tekme za bron pa ne igrajo.

Krapež si je odličje priboril že v četrtfinalu, ko je z 2:1 premagal Italijana Fabia Caponia.

Bron je osvojila tudi judoistka Maruša Štangar v kategoriji do 48 kg. V odločilnem dvoboju za tretje mesto je z ipponom premagala Sofio Pettito.

Balinarka Tadeja Petrič pa je v boju za bron s 24:18 v natančnem zbijanju premagala Hrvatico Carrolino Bajrić.

To je četrta slovenska medalja na teh SI, po zlatu namiznoteniške ekipe tretji bron. V gimnastiki sta bili v finalih na orodjih dve Slovenki četrti.