Katalonci prepričljivo do četrtega naslova

Drugi športi 2. Maj 202210:45 0 komentarjev

Igralci Barcelone so se v nedeljo razveselili nove zmage v ligi prvakov. Svoj četrti naslov so pred 8442 gledalci na turnirju v Rigi osvojili po tem, ko so v finalu premagali branilca naslova Sporting CP s 4:0.

Sergio Lozano, Pito, Ferrao in vratar Didac Plana so bili strelci za Katalonce, ki so v polfinalu premagali Benfico s 5:4 po podaljšku. Sporting pa se je v finale uvrstil po polfinalnem slavju nad francosko ekipo ACCS s 6:2.

Na turnirju, kjer je Silvo Borošak opravljal vlogo kontrolorja sojenja, so Francozi izgubili tudi tekmo za tretje mesto, Benfica jih je premagala s 5:2.

V letošnjem tekmovanju je slovenske barve zastopal Dobovec, ki se je tudi v svojem petem nastopu v ligi prvakov prebil med 16 najboljših.