Slovenija na glavni turnir s tremi predstavniki

Drugi športi 23. Jun 202321:53 0 komentarjev

Slovenija bo imela na glavnem turnirju moškega dela namiznoteniškega turnirja evropskih iger dva predstavnika. Drugemu nosilcu Darku Jorgiću, ki se bo kot drugi nosilec v soboto meril z Romunom Ovidiujem Ionescujem, se je po kvalifikacijah pridružil še Deni Kožul, ki je po preobratu s 4:3 premagal zelo dobrega Poljaka Jakuba Dyjasa. Med 32 najboljših se je po dveh kvalifikacijskih zmagah uvrstila tudi Ana Tofant.

Poljak, ki je v svoji karieri že premagal tudi Jorgića, je dokaj gladko dobil prva dva niza, v nadaljevanju pa se je Logatčan prebudil. Prišel je do popolnega preobrata, povedel s 3:2, Poljaku je še uspelo izenačiti, toda slovenski državni prvak je ohranil mirne živce in odločilni niz dobil z 11:5. Njegov naslednji tekmec za uvrstitev med najboljših 16 bo odlični Hrvat Andrej Gačina.

Na glavnem namiznoteniškem turnirju evropskih iger v Krakovu se je Jorgiću in Kožulu pridružila še ženska predstavnica. Med 32 najboljših se je po dveh kvalifikacijskih zmagah uvrstila Ana Tofant, v odločilni tekmi je s 4:1 premagala Turkinjo Ozge Yilmaz.

Njena tekmica za uvrstitev v osmino finala bo Romunka Bernadette Szocs.