V olimpijski boj se danes podajajo tudi igralci namiznega tenisa. Med posamezniki bosta od Slovencev tekmovala Darko Jorgić in Deni Kožul. Selektorica slovenske reprezentance Andreja Ojsteršek Urh je zadovoljna s prikazanim na treningih, opozarja pa na spremembe v igralnih pogojih.
Kvoto za nastop na olimpijskih igrah v Parizu med posamezniki sta od Slovencev izpolnila Darko Jorgić in Deni Kožul. Prvega danes v uvodnem krogu čaka Singapurec Izaac Quek, drugi se bo pomeril z Indijcem Sharathom Kamalo. Ne glede na uspešnost oba v drugem tednu iger čaka še spopad v ekipni konkurenci, kjer se jima bo pridružil še Peter Hribar.
Selektorica Andreja Ojsteršek Urh je zadovoljna s treningi v francoski prestolnici, pa čeprav so jim organizatorji znova zagodli pri izbiri materiala. A tega so, kot boste lahko prebrali v spodnjem intervjuju, v naši izbrani vrsti že navajeni.
Kako so po vaši oceni fantje pripravljeni?
Po taki dolgi in naporni sezoni, kot je bila letošnja za nas, je super, da smo spravili skupaj tri tedne priprav. Ene s Hrvati, Belgijci in Švedi, druge pa v Saarbrücknu, kjer so bile tudi reprezentance z drugih celin. Darko (Jorgić, op. p.) in Deni (Kožul, op. p.), naša glavna akterja, ki bosta igrala tudi med posamezniki, sta začutila pravi ritem. Pred tem sta imela tudi nekaj časa za počitek in saniranje rahlih poškodb. Po tako dolgi sezoni bi bilo čudno, če jih ne bi bilo.
S tem, kar prikazujeta na treningih, sem zadovoljna. A smo na olimpijskih igrah, ki potekajo samo na štiri leta, kar ustvarja poseben pritisk. Verjetno bi bilo lažje, če bi bile na šest mesecev (smeh). Oba imata velika pričakovanja sama od sebe, treba ju je malce miriti in taktično pripraviti na nasprotnika.
Prvi krog je vedno najtežji, sploh za tistega, ki je favorit. Darko je zagotovo proti Singapurcu Izaacu Queku, s katerim se je letos že dvakrat srečal ter ga vedno premagal. Po glavi potem začne rojiti vprašanje: kaj pa če bo v tretje drugače. Za Denija je to debi na OI med posamezniki. Ima boljšega nasprotnika, Indijca Sharatha Kamala, z njim se je pomeril nekaj mesecev nazaj in nesrečno izgubil, lahko bi se tekma obrnila tudi v njegovo korist.
Kožul bo na danes na vrsti ob 11.30, Jorgić ob 13. uri.
Pravite, da je treba fante miriti. V kakšnem smislu? Tega, kar se dogaja okrog tekmovanj na olimpijskih igrah ali na treningih?
Ne, ne, tukaj z ekipo nimamo težav. Vsi vemo, zakaj smo prišli v Pariz. Delamo pošteno. Nimamo težav. Seveda je drugače kot v Tokiu, kjer je bilo vse zaprto, mi pa smo hodili okoli z maskami. Tukaj je možnosti za dodatne aktivnosti več, toda mi smo prišli 23. julija sem in si nismo še nič ogledali, razen dvorane, jedilnice in avtobusne postaje (smeh).
Kakšna je specifika dvorane oziroma igralnih pogojev?
Že nekaj let se ukvarjamo s stvarmi, ki so očitno specifika namiznega tenisa. Pred vsakim turnirjem nam zamenjajo mize in žogice. Vse to težko dobimo v kratkem času, tudi če imamo na razpisu za turnir vse točno napisano, je material težko dobiti v roku. To je bolj pisano na kožo azijskim igralcem, saj proizvodnja miz in žogic poteka v Aziji. Mislili smo, da imamo prave žogice, Darko je poskrbel, da smo jih dobili največje možno število, pa so jih tukaj zamenjali.
Fantje pravijo, da je razlika. Ampak skušali se bomo čim hitreje privaditi. To je tisto, kar nam ’brni’ v glavah, zato jih je treba miriti.
Vemo, kdo je slovenski adut številka ena. Kako je Darko Jorgić pripravljen na Pariz?
Igral je v ligi prvakov, Saarbrücken je bil drugi v nemški bundesligi. Brez njega klub tega ne bi dosegel. Imel je ogromno tekem. Zraven pa je imel še veliko tekem, ki jih od nas zahteva Svetovna namiznoteniška organizacija. Na žalost so vsa ta tekmovanja v Aziji. Tam žal gledamo tudi na stroške, da pridemo čim ceneje skozi. Tja ni odhajal pet, šest dni prej, ampak po dva, včasih tudi enega. En trening in nato že tekma.
Tega je bilo res veliko, zato je Darko hodil praktično iz enega turnirja na drugega. Časa za regeneracijo ali konkreten počitek ni bilo, zato so se ob koncu sezone začele kazati ’rane’ v tehnični izvedbi. Čutil je, da udarec ni dovolj kakovosten, a časa za popravke ni bilo. Njegova mišična struktura si mora zapomniti, kako izvesti pravi udarec. Mislim, da smo uspeli nekaj rešiti pred olimpijskim turnirjem. Darko je energičen in željan borbe. Upam, da ga Pariz potegne.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje