Janja Šegel na EP šesta na 100 m prosto

Vodni športi 12. Avg 202218:25 0 komentarjev
Janja Šegel. FOTO: alesfevzer.com

Slovenska plavalka Janja Šegel je v finalu na 100 m prosto na evropskem prvenstvu v Rimu osvojila šesto mesto s časom 54,48. Naslov prvakinje si je priplavala Maritt Steenbergen s 53,24, srebro je dobila Francozinja Charlotte Bonnet (53,62), bron pa Britanka Freya Anderson (53,63).

V četrtkovem polfinalu je Šeglova s časom 54,57 osvojila četrto mesto v svoji skupini in skupni sedmi čas. Druga slovenska polfinalistka v tej disciplini Tjaša Pintar je nastopila v isti skupini kot Šeglova, s časom 55,58 je bila sedma, skupno pa je to pomenilo 11. dosežek v polfinalu.

Danes bo v finalnem delu EP v Rimu še en slovenski nastop, ob 18.49 bo v polfinalu nastopil Primož Šenica Pavletič, ki je imel dopoldne 14. čas na 200 metrov hrbtno.