Neža Klančar nezadovoljna s končnim izidom

Drugi športi 16. Feb 202420:07 0 komentarjev
Neža Klančar

Slovenska plavalka Neža Klančar je na svetovnem prvenstvu v plavanju v Dohi v polfinalu na 50 m delfin s časom 26,08 osvojila 12. mesto. Plavalka ljubljanske Olimpije je imela dopoldne v kvalifikacijah 11. dosežek, čas pa je bil stotinko boljši kot popoldanski polfinalni.

V polfinalu je slovenska plavalka nastopila v drugi skupini na sedmi progi, na koncu pa s časom 26,08 končala na šestem mestu, skupno pa jo je to pripeljalo na 12. mesto.

Švedska svetovna rekorderka Sarah Sjoestrom, ki je že dopoldne prevladovala s 24,88, je dobila tudi polfinale (25,08), drugi dosežek je imela Francozinja Melanie Henique s 25,27, tretja pa je bila v polfinalu Egipčanka Farida Osman (25,80).

Za finale je bilo potrebno plavati 25,97, to je bil sedmi dosežek polfinala Avstralke Brianne Throssell, medtem ko sta si osmo mesto v polfinalu razdelili Nemka Angelina Kohler in Grkinja Ana Ntuntunaki s stotinko slabšim dosežkom. Za zadnje mesto sta se ti tekmovalki nato pomerili še enkrat v dodatni tekmi, v kateri pa je Nemka plavala 25,79 ter si tako priborila zadnjo vstopnico za sobotni finale.

“Z nastopom nisem zadovoljna, nisem izpolnila cilja, da bi se uvrstila v finale. Finale je bil definitivno dosegljiv, a to je očitno moja trenutna forma. Gremo naprej, jutri me čaka nov dan in novo plavanje,” je po polfinalu za Plavalno zvezo Slovenije dejala Klančar.

Janja Šegel je danes dopoldne na 200 m hrbtno z 2:17,31 zasedla 22. mesto. Obe slovenski plavalki se bosta še enkrat predstavili v soboto. Klančar ima prijavljen nastop na 50 m prosto, pa tudi v štafeti 4 x 100 m mešano, kjer bosta ob njej in Šegel nastopili še Tara Vovk in Hana Sekuti.