Zmaji finalno serijo proti Asiagu začeli zmagovalno

Drugi športi 20. Apr 202122:50 0 komentarjev
AHL

Hokejisti ljubljanske Olimpije so na prvi tekmi finalne serije Alpske lige v Tivoliju po podaljšku s 3:2 ugnali italijanski Asiago.

Zeleni za osvojitev naslova v regionalni ligi tako potrebujejo še dve zmagi. Tekma se bolje ne bi mogla začeti, saj so domači povedli že v 1. prvi minuti, ko je strel z leve strani sprožil Žiga Pešut in presenetil gostujočega čuvaja mreže Gianluco Vallinija.

Za 2:0 je v 47. minuti z igralcem več na ledu poskrbel veteran Aleš Mušič, gostje pa se niso dali in štiri minute kasneje, prav tako iz “power-playa”, znižali na 2:1 – natančen je bil Alex Gellert.

Le 45 sekund do konca je za izenačenje poskrbel Steven McParland in izsilil podaljšek. V sedmi minuti dodatka je gol odrešitve dosegel Žiga Pance.

Zmaji so večji del tekme prevladovali in razmerje strelov dobili kar s 38 proti 21! Drugo tekmo bo v četrtek gostil Asiago, tretjo v soboto Ljubljana, morebitna četrta se bo nato v ponedeljek spet igrala pri Italijanih. Če bo potreba po še peti, jo bo naslednjo sredo gostila dvorana Tivoli.

Mimogrede, nocoj so prvaki lige ICEHL, v kateri bo v naslednji sezoni nastopala tudi ljubljanska SŽ Olimpija, postali hokejisti KAC-a. Celovčani so v peti tekmi finala v Bolzanu zmagali s 5:3 in se s skupnim izidom 4:1 v zmagah veselili naslova prvaka najvišje ravni regionalnega tekmovanja.