Padel tudi Bolzano, Olimpija neposredno v končnico

Hokej 25. Feb 202221:59 > 22:59 5 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 51. kroga lige ICEHL premagali italijanski Bolzano z 3:2 (2:0, 0:2, 1:0). Za zmaje je to prvi nastop v končnici v tem tekmovanju (nekdanji ligi EBEL) po desetih letih. V nedeljo bodo igrali z Dunajem za četrto mesto.

Ljubljanski hokejisti so si pred zadnjima dvema tekmama rednega dela lige ICEHL že zagotovili mesto vsaj v kvalifikacijah za končnico, danes pa so si po zmagi proti Bolzanu že zagotovili nastop v četrtfinalu tega tekmovanja.

Po tretji zaporedni zmagi so zdaj zmaji peti in imajo 73 točk po 45 tekmah. Do konca rednega dela je ostal le še en krog, ki bo na sporedu v nedeljo. Olimpija bo gostovala na Dunaju, ki si je danes z zmago pri Pustertalu prav tako že zagotovil uvrstitev med prvo šesterico. To boj za četrto mesto na lestvici, kar bo v četrtfinalu pomenilo prednost domačega terena, prav tako bo to moštvo med nosilci in ne bo med tistimi, ki ga bodo prve tri ekipe (Salzburg, Beljak in Fehervar) lahko izbrali za tekmeca.

Udaren začetek

V domači dvorani Tivoli so zmaji udarno začeli in že po štirih minutah in pol vodili z 2:0. Po slabih treh minutah je bil natančen Tadej Čimžar po podajah Nika Simšiča in Aleksandra Magovaca, vodstvo pa je minuto in pol kasneje s hokejistom več na ledu podvojil Blaž Tomaževič po asistencah Čimžarja ter Mitje Robarja.

V nadaljevanju prve tretjine, obe ekipi sta na gol tekmeca sprožili po devet strelov, zadetkov ni bilo več, je pa italijanski predstavnik v končnici druge tretjine ekspresno izenačil. V 37. minuti je najprej z igralcem več znižal Nicholas Plastino, dve minuti kasneje pa je izenačil Alex Trivellato.

Us ohranil vodstvo

V zadnjo tretjino je ljubljanska zasedba krenila odločneje in sprva ob koncu 48. minute zapravila lepo priložnost dva na ena, nato pa je le nekaj sekund kasneje domači ekipi vodstvo zagotovil Rok Kapel.

Bolzano je imel lepo priložnost za izenačenje v 55. minuti, ko je sam pred Žana Usa zadrsal Daniel Ciampini, a se je slovenski vratar izkazal (31 obramb) ter ohranil vodstvo Olimpije. V zadnjih treh minutah so Italijani močno pritisnili s hokejistom več, potem ko je njihov vratar odšel z ledu, a do zadetka niso prišli.

Olimpija bo torej redni del tekmovanja končala med prvo šesterico (od nedeljskih rezultatov je odvisno ali na četrtem, petem ali šestem mestu), s čimer se je izognila pre-playoffu. V njem bodo nastopili Gradec, Bolzano in KAC (vsi bodo v nedeljo prosti, saj je tekma med Gradcem in KAC-em zaradi koronavirusa odpovedana, Bolzano pa je prost). Za zadnje mesto med šesterico se bosta v nedeljo neposredno pomerila Pustertal in Znojmo, zmagovalec se bo pridružil Salzburgu, Beljaku, Fehervarju, Dunaju in Olimpiji z vstopnico za četrtfinale (ki se začne 8. marca), poraženec pa omenjeni trojici v boju za dve mesti. Pre-playoff bo na sporedu od 2. do 6. marca.

Liga ICE, 51. krog

Olimpija – Bolzano 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Strelci: 1:0 Čimžar (Simšič, Magovac, 3.), 2:0 Tomaževič (Robar, Čimžar, 5.), 2:1 Plastino (Gazley, 37.), 2:2 Trivellato (39.), 3:2 Kapel (49.)

Salzburg – Innsbruck 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

Linz – Fehervar 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Dornbirn – Beljak 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)

Pustertal – Dunaj 2:5 (0:2, 0:0, 2:3)