Kapel z dvojčkom potopil Dunaj in zmaje približal končnici

Hokej 24. Feb 202222:12 > 22:22 0 komentarjev
hokej

Hokejisti SŽ Olimpije so v zaostali tekmi 43. kroga lige ICEHL premagali dunajsko moštvo Vienna Capitals s 5:2 (1:2, 2:0, 2:0).

Ljubljanski hokejisti so odlično izkoristili priložnost, da v zgoščenem koledarju pred koncem rednega dela tekmovanja še pridejo do želenega šestega mesta, ki neposredno vodi v končnico. Po današnjem uspehu proti Dunajčanom so začasno ostali na njem, do konca imajo še dve tekmi.

V tesnem razpletu sezone lahko odloča prav vsaka tekma, saj lahko ekipa že po enem porazu, ko se ji poslabša količnik, zdrsne za nekaj mest. Ob uspehih pa sledi premik v obratni smeri, kar je ljubljansko moštvo naredilo pred dvema dnevoma, ko je po zmagi v Dornbirnu napredovalo z devetega na šesto mesto.

Za mirnejši začetek so v ljubljanski ekipi (zaradi zdravstvenih razlogov jo je namesto trenerja Mitje Šivica vodil pomočnik Matic Kralj) že pred današnjim dvobojem vedeli, da imajo zanesljivo zagotovljeno vsaj uvrstitev med prvih deset. Za še mirnejše nadaljevanje pa bi bila idealna rešitev šesto mesto, saj ima prvih šest končnico že zagotovljeno, medtem ko bodo ekipe do desetega mesta igrale dodatne kvalifikacije za zadnji mesti.

hokej

Domači hitro pokazali zobe

Začetek današnjega dvoboja sicer ni bil najboljši, po hitrem vodstvu zeleno-belih je namreč Dunaj izenačil, po nekoliko slabšem posredovanju vratarja Paava Hölsäja pa tudi povedel.

A so domači hitro pokazali zobe. Stopnjevali so ritem in si v drugem delu pripravili več priložnosti, potem pa začeli še zadevati. Najprej je bil v 32. minuti pred vratarjem Davidom Kickertom spreten Nik Simšič, potem pa je prvo številno prednost po manj kot 20 sekundah izkoristil še Rok Kapel.

Zadnja tretjina je domačim ponudila priložnost, da povišajo vodstvo. Gostje so namreč igrali vse bolj grobo in si prislužili petminutno kazen po disciplinski kazni Christofa Krompa zaradi grobega naleta. Po še eni kazni gostov so imeli Ljubljančani dve minuti celo dva igralca več. Gola takrat sicer ni bilo, a so na drugi strani zdržali nalet Dunaja ob njegovem “power-playu”. Dokončno pa so si lahko domači navijači oddahnili v 56. minuti, ko je Kapel z drugim golom na tekmi poskrbel za +2.

Dunaj je sicer še poskušal tudi brez vratarja, kar pa je ob koncu izkoristil še Žan Jezovšek za potrditev uspešnega večera.

Že v petek bo ljubljanska zasedba igrala zadnjo domačo tekmo rednega dela, v goste prihaja Bolzano, v nedeljo pa bo gostovala še pri današnjem nasprotniku.

Sistem tekmovanja

Po rednem delu si končnico zagotovi prvih šest moštev na lestvici. Naslednja štiri igrajo pre-playoff, pri čemer sedma ekipa z lestvice izbira, ali bo tekmovala proti deveto- ali desetouvrščenemu. Osmi igra s tistim, ki ga sedmi ne izbere. Mesto v četrtfinalu si zagotovi ekipa, ki prva zbere dve zmagi. Te tekme bodo na sporedu od 2. do 6. marca.

Ko je znanih vseh osem ekip (6+2), si prve tri ekipe z lestvice izberejo nasprotnika v četrtfinalu (izbirajo med moštvi od petega do osmega mesta). Četrta ekipa z lestvice igra s tistim, ki ni bil izbran. Vse serije (četrtfinale, polfinale, finale) se igrajo na štiri dobljene zmage, prednost domačega ledu ima višjeuvrščena ekipa po rednem delu. Četrtfinale se začenja 9. marca.

Liga ICE, 43. krog

Zaostala tekma, četrtek, 24. februar:

Olimpija – Dunaj 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Strelci: 1:0 Piche (Pance, 7.), 1:1 Fischer (Lowry, Hartl, 10.), 1:2 Meyer (Neal, Bradley, 18.), 2:2 Simšič (Murphy, 32.), 3:2 Kapel (Jezovšek, Tomaževič, 34.), 4:2 Kapel (Tomaževič, 56.), 5:2 Jezovšek (60.)