Hrvaški novinci namučili Jeseničane

Alpska liga 26. Sep 202421:45 0 komentarjev
HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na svoji drugi tekmi alpske hokejske lige še drugič zmagali. Po uspehu po kazenskih strelih v Bregenzerwaldu so tokrat do zmage prišli doma, po podaljšku so bili s 3:2 (1:1, 1:0, 0:1; 1:0 ) boljši od debitanta v ligi, hrvaškega Siska.

Ta se je na Jesenicah predstavil kot soliden tekmec, ki ekipam v ligi zagotovo ne bo služil le za popravljanje gol-razlike. Vseeno pa je moral tokrat na Jesenicah priznati premoč slovenskemu podprvaku, za kar nima malo zaslug domači vratar Žan Us. To sicer ne pomeni, da so bili Hrvati boljši tekmec, so pa imeli dovolj priložnosti, da bi lahko iztržili ugodnejši izid.

Po enakovrednem začetku so domači prišli v vodstvo v 11. minuti, ko so izkoristili številčno premoč na ledu. Jaka Šturm se je prerinil pred gol Hrvatov, na drugi vratnici pa je plošček v gol zabil Luc Slivnik. Še do odhoda na odmor so gosti izenačili, tudi oni so gol dosegli z igralcem več na ledu, s strelom od daleč je zanj poskrbel Patrik Dobrić.

Druga tretjina se je začela z obleganjem vrat Siska, po številnih zapravljenih priložnostih je domače v vnovično vodstvo popeljal Finec Olli Valtola. Njegov rojak Santeri Silapaa bi lahko kmalu zatem povišal vodstvo, saj je sam pridrsal pred gol vratarja Vilima Rosandića, a nenatančno streljal. Do konca tretjine bi tudi Hrvati lahko spet izenačili, toda Us je bil razpoložen v vratih.

V zadnjem delu so pobudo prevzeli gosti, ki so še enkrat izkoristili številčno premoč na ledu, izenačili, po zaslugi obeh vratarjev pa se izid do konca rednega dela ni spremenil. Zmagovalca je moral odločiti podaljšek, s svojim drugim golom na tekmi je tekmo zaključil Valtola.