Dober začetek, slab konec – novinci presenetili železarje

Alpska liga 17. Sep 202220:22 0 komentarjev

Po zmagi v uvodnem krogu nove sezone alpske lige, ko so Jesenice na domačem ledu brez prejetega gola ugnale Cortino (4:0), so železarji tokrat gostovali pri novincu v tekmovanju, Unterlandu. Po odličnem začetku so lanski podprvaki v predmestju Bolzana morali priznati premoč Italijanom, ki so na koncu slavili s 5:2.

Za razliko od prve tekme, ko so Jeseničani prepričljivo ugnali tekmece iz Italije, je bila tokrat dobra uvodna tretjina premalo za končni uspeh.

Latvijski napadalec Rudolfs Polcs je namreč gorenjsko zasedbo v 13. minuti po podaji Erica Panceta povedel v vodstvo. A je bil že po petih minutah drugega dela izid izenačen, domači pa so v razmaku desetih minut dosegli tri gole in prišli v zanesljivo vodstvo. Vratar rdečih Antti Karjalainen je bil pri vseh treh zadetkih nemočen.

Gorenjska ekipa je v strelih dobila uvodno tretjino z 11:5, v drugi pa so domači igralce trenerja Gabra Glaviča nadigrali kar z 19:4. Zadnja tretjina je bila bolj izenačena v strelih, s 13:9 je bila boljša italijanska zasedba, a je bil po dveh golih gostiteljev zadetek Erica Panceta zgolj lepotni popravek izida.

Igralci Sija Acronija Jesenic bodo v torek, 20. septembra, v prvem polfinalu pokala Slovenije (tja so napredovali brez boja proti Mariboru) igrali v Celju, v četrtek pa bodo 3. krogu alpske lige, kjer imajo zdaj polovični izkupiček, gostili Red Bull Juniors.

Unterland Cavaliers – Sij Acroni Jesenice 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Dvorana Neumarkt, sodniki: Benvegnu, Lega, Basso (vsi Italija).
Strelci: 0:1 Polcs (Pance, 13.), 1:1 G. Galassiti (Kokoska, Nyman, 25.), 2:1 D. Galassiti (32.), Kokoska 3:1 (Markkula 35.), 4:1 Kaufmann (Egger, Markkula, 43.), 5:1 Wieser (Zerbetto, Nyman, 50.), 5:2 Pance (Logar, Jenko, 57.).
Izključitve: Unterland Cavaliers 6 minut, Acroni Jesenice 10.