Hokejisti Sij Acroni Jesenic so po izbiri prvih treh ekip drugega dela alpske lige izvedeli, kdo bo njihov četrtfinalni tekmec v tej fazi tekmovanja. To bo ekipa Cortina Hafro. Jeseničani kot četrtouvrščena ekipa drugega dela tekmovanja niso imeli pravice izbora, tako da so njihovega tekmeca posredno določile ekipe pred njimi.
Preostali pari četrtfinala so: vodilni Zell am See proti Bregenzerwaldu, branilec naslova Ritten proti Meranu ter Kitzbühel proti Vipitenu, ki je v torek zvečer izločil Celjane z 2:1 v zmagah v kvalifikacijah za končnico. Jeseničanom je kot četrti ekipi lestvice za četrtfinale preostala edina neizbrana ekipa – Cortina.
Četrtfinale se bo začel v soboto, pri čemer ekipe igrajo na štiri zmage. Sij Acroni Jesenice bodo prvo tekmo odigrali doma in imeli prednost domače dvorane na morebitni odločilni sedmi tekmi.
Lani so Jeseničani ostali brez četrtfinala, letos pa se bodo pomerili z ekipo, ki je finalist zadnjih dveh sezon, kar zagotovo prinaša dodatno dinamiko in zanimanje za njihov nastop v tem krogu tekmovanja. Pred dvema letoma sta se v finalu srečala prav tokratna tekmeca, železarji pa so se prvega in za zdaj edinega naslova v AHL veselili s 4:2 v zmagah.
Tudi v tej sezoni so bili Gorenjci boljši v medsebojnih obračunih, na petih tekmah so štirikrat zmagali (4:2, 3:1, 2:1 in 8:1). Italijani so edino zmago dosegli sredi februarja, ko so doma slavili s 4:0.
Nastop Jeseničanov v končnici alpske lige si bodo z zanimanjem ogledali tudi hokejisti Olimpije, ki so že končali sezono v ligi ICE. Od uspešnosti železarjev bo odvisno, kdaj bo na sporedu še finale državnega prvenstva.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal





Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!