Ameriška hobotnica ustavila Kralje (VIDEO)

Hokej 21. Dec 20237:29 0 komentarjev
Anže Kopitar
Anže Kopitar Foto: Profimedia

Hokejisti Los Angales Kings so pred domačimi gledali izgubili še 11. v sezoni. Z 1:2 so moral priznati premoč Seattle Kraken. Anže Kopitar ni vpisal novih točk.

Po tem ko v prvi tretjini ni bilo zadetkov, so gostje v drugi tretjini zadeli prek Brandon Tanev. Vodstvo je na 2:0 v tretji tretjini povišal Jordan Eberle, kar je na koncu kljub zadetku z igralcem manj Kraljev Blaka Lizotteja zadostovalo za zmago.

Junak tekme je bil vratar Seattla, ameriški čuvaj mreže Joey Daccord, ki je na koncu zbral kar 42 obramb. Dvakrat je poskušal tudi kapetan Kraljev Anže Kopitar, a je bil neuspešen. Na ledeni ploskvi je preživel nekaj več kot 20 minut.

Za Kralje je bil to 11 poraz v sezoni. Z 18 zmagami ostajajo pri 40 točkah, imajo jih sedem manj kot vodilna ekipa zahoda Vegas.

Kopitar in druščina bodo ponovno na delu v noči na nedeljo, ko jih čaka nova domača tekma. Na obisk prihaja Calgary Flames.

Vrhunci tekme med LA Kings in Kraken:

Winnipeg odčital lekcijo Detroitu

V Winnipegu v Manitobi v Kanadi je Gabe Vilardi dosegel gol in dve asistenci, Laurent Brossoit pa je zbral 26 obramb za zmago Winnipeg Jets, ki so premagali Detroit Red Wings s 5:2 in prevzeli vodstvo v centralni diviziji. Detroit je zabeležil četrti poraz zapovrstjo.

Nekdanji Kopitarjev soigralec pri Kings Vilardi je na zadnjih štirih tekmah dosegel pet golov in pet podaj. Zaradi poškodbe kolena je manjkal šest tednov, v postavo pa se je vrnil 30. novembra.

V Washingtonu so domači igralci moštva Capitals vpisali zmago po podaljšku s 3:2 proti New York Islanders. Dylan Strome je zadel v drugi minuti podaljška. To je bil še drugi gol v podaljšku v tej sezoni za Stroma. Na končni izid so morali počakati, saj so sodniki gol priznali šele po ogledu videa.