Tudi Luka Dončić nemočen proti vročim Clippersom (VIDEO)

Košarka 21. Dec 20236:46 0 komentarjev

Dallas Mavericks so v noči na četrtek izgubili če tretjič na zadnjih štirih tekmah. Nove ničle proti razigranim gostom iz Los Angelesa ni mogel preprečiti niti Luka Dončić s petim trojnim dvojčkom v sezoni.

Dallas je tekmo izjemno slabo začel. Že po prvi četrtini so jim goste ušli za več kot 10 točk. V drugi se je prednost povzpela na več kot plus 20, a domači so kljub temu v drugem polčasu pokazali zobe. Dallas je v zadnji četrtini celo povedel s 108:106, ko se je vse ustavilo in košarkarji iz Los Angelesa so prišli še do devete zmage zapored, Dallas pa je vknjižil že tretji poraz na zadnjih štirih tekmah.

Poraza ni mogel preprečiti niti Luka Dončić, ki je prišel še do petega trojnega dvojčka v sezoni. V 44 minutah na igrišču je dosegel 28 točk, 10 skokov in 10 asistenc. Iz igre je metal skromnih 9/25, za tri točke le 2/11.

Najlepše akcije Luke Dončića:

Junak gostov je bil Kawhi Leonard, ki se je na koncu ustavil pri 30 točkah (12/22), dodal pa je še 10 skokov in pet asistenc. Norman Powell je s klopi dosegel 21 točk, soliden pa je bil tudi za mnoge že odpisani James Harden, ki k zmago gostov prispeval 17 točk in 11 podaj.

Mavericks v soboto v zgodnjih jutranjih urah po srednjeevropskem času čaka teksaški derbi, ko bodo gostovali pri Houston Rockets.

Izjemni Embiid

Onstran Atlantika pa je osrednjo medijsko pozornost plenil najkoristnejši igralec lige v pretekli sezoni Joel Embiid, ki je dosegel kar 51 točk ter ob tem zbral še 12 skokov ob zmagi Philadelphia 76ers nad najboljšo ekipo zahodne konference Minnesota Timberwolves s 127:113.

Aktualni najkoristnejši igralec lige NBA je Sixers (19-8) spodbudil k njihovi sedmi zmagi v osmih tekmah in prekinil niz štirih zmag vodilnih v zahodni konferenci, ki so zdrsnili na 20-6.

Devetindvajsetletni kamerunski orjak je postal prvi igralec lige NBA z 12 zaporednimi tekmami s 30 ali več točkami in 10 ali več skoki po Kareemu Abdul-Jabbarju leta 1972.

Postal je tudi prvi strelec 76ers po Wiltu Chamberlainu leta 1967 s tremi zaporednimi tekmami po 40 ali več točk in 10 ali več skokov.

“To počne vsako noč tako dosledno,” je o Embiidu dejal branilec 76ers Tyrese Maxey. “To pričakujemo od njega in vsak večer gre pod obroča in nastopa.”

Embiid, najboljši strelec lige NBA s 34,4 točke na tekmo, je dejal, da se je z zmagoslavjem maščeval za poraz v Minnesoti prejšnji mesec, ko zaradi poškodbe kolka ni mogel igrati.

“To je ena najboljših ekip v ligi in najboljša na zahodu,” je dejal Embiid. “Počutili smo se, kot da jim moramo vrniti. Na začetku tretje četrtine smo imeli nekaj težav, a smo zdržali skupaj, vztrajali in dosegli zmago.”

Embiid je dosegel 20 točk v prvem polčasu, 19 jih je zmogel v tretji četrtini in nato dokončal sedmi dosežek s 50 točkami v karieri in drugič v sezoni.