Boksarski pretep in poglobitev krize Floride (VIDEO)

Hokej 20. Jan 20247:46 0 komentarjev
Kirill Kaprizov
Kirill Kaprizov Foto: Profimedia

V noči na soboto so bile v ligi NHL na sporedu štiri tekme. Florida se je na domačem ledu želela vrniti na zmagovite tirnice, a ji ni uspelo. Minnesota je Panterjem prizadejala četrti zaporedni poraz.

V Amerant Bank areni v Sunrisu smo videli deset zadetkov. V prvi tretjini enega, ko je goste popeljal v vodstvo ruski hokejist Kiril Kaprizov.

Prava goleada je bila bila v drugi tretjini. Padlo je pet zadetkov, a tudi to so za zadetek s 3:2 dobili Divjaki iz Minnesote.

Florida je v zadnji tretjini lovila dva zadetka zaostanka, a se Minnesota ni dala in domačinom prizadejala še četrti zaporedni poraz.

Lockwood bo naslednjič dvakrat premislil, če bo izzval Duhaimeja:

Ko je Kaprizov s svojim drugim zadetkom na tekmi povišal prednost na 5:2, je bilo vsega konec. Florida se je sicer z dvema zadetkoma približala na 4:5, a je 12 sekund pred koncem ob igri brez vratarja domačih prazno mrežo zadel Ryan Hartman.

Dvoboj v Sunrisu je zaznamoval tudi boksarski pretep med Brandonom Duhaimejem in Willom Lockwoodom. Slednji je že na samem začetku grdo startal na vratarja Minnesote ter zakuhal pretep, nekaj minut kasneje pa se je še individualno pomeril še z orjakom Minnesote in potegnil kratko. Duhaime je 25-letnega napadalca Floride brutalno nokavtiral.

Jones junak Chicaga

V vetrovnem mesto je domača zasedba Chicago Blackhawks po podaljšku le premagala New York Islanders s 4:3.

Seth Jones je dosegel svoj prvi gol v sezoni, Jones je zadel po zgolj 22 sekundah podaljška ter matiral vratarja tekmecev Iljo Sorokina.

“To je bila verjetno najdaljša suša, v kateri sem bil,” je dejal Jones. “Nič se ni dogajalo, a lepo je, da se spomnim, kako sem zadel. Ko pošljete plošček v mrežo, se zgodijo dobre stvari. Bil sem v šoku. Rekel sem si: ‘Vau, enega sem dejansko poslal noter, plošček je šel v zadnji del mreže.’ To je odličen občutek.”

Jonesov gol je bil drugi najhitrejši zadetek branilca Blackhawks v podaljšku. Doug Wilson je 2. novembra 1989 zadel po 18 sekundah proti Minnesota North Stars.