Celjani zapravili tri gole prednosti

Alpska liga 17. Okt 202422:06 0 komentarjev
Celje RST Pellet

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na domačem ledu klonili proti tekmecu iz Vipitena s 4:6 (2:0, 1:2, 1:4).

Po dveh zaporednih zmagah, v slovenskem obračunu so premagali Jeseničane, potem pa v gosteh po podaljšku še Val Gardeno, je danes kazalo na nov uspeh celjske zasedbe.

Celjani so odlično začeli dvoboj, v osmi minuti je zadel Mikuš Mintautiškis. Še pred koncem prve tretjine je vodstvo povišal Mark Sojer, kmalu na začetku druge tretjine pa je Jure Sotlar zadel že za 3:0.

A visokega vodstva domači niso znali zadržati. Južnotirolska ekipa se je vrnila v igro z dvema zadetkoma v 28. in 30. minuti, a je nato Nik Širovnik v 42. spet poskrbel za +2.

Toda to je bil zadnji zadetek domačih. Vipiteno je v 46. minuti znižal, v 39. izenačil, v 56. pa prvič na tekmi povedel. V zadnji minuti pa so gostje nato ob celjski igri brez vratarja Jake Gajška zadeli še enkrat za končnih 6:4.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali v nedeljo v Cortini, na lestvici so zdaj na devetem mestu z devetimi točkami.