Črn večer: Celjani prejeli porcijo desetih in Jeseničani šestih golov

Alpska liga 25. Nov 202322:09 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v prvem delu alpske lige izgubili v gosteh proti Bregenzerwaldu z 2:6. Še višji poraz so utrpeli RST Pellet Celje, ki so bili na gostovanju pri italijanskemu Unterlandu poraženi s kar 2:10.

To je bil peti poraz na zadnjih šestih tekmah za Jeseničane, ki so sicer ostali na četrtem mestu, a za vodilnimi hokejisti Eisbären iz Zell am Seeja zaostajajo za šest točk. Gaber Glavič je bil že po petih minutah druge tretjine prisiljen v menjavo v vratih, potem ko je Žan Us prejel štiri gole po vsega 11 strelih domačih. Nič bolje ni druge tretjine nadaljeval Bor Glavič, ki je prejel še dva gola za vodstvo Bregenzerwalda s 6:0.

Gorenjci so do konca drugega dela prek Žana Jezovška (38. minuta) in Erika Svetine (40.) zmanjšali zaostanek. Kljub 42 strelom proti vratom razpoloženega Alexandra Schmidta (40 obramb) sta bila to edina dosežena zadetka gostov. Jeseniška vratarja sta ustavila 21 od skupno 27 strelov Bregenzerwalda.

Naslednja tekma v alpski ligi Jeseničane čaka v četrtek doma proti Cortini, ki je po 18 tekmah na sedmem mestu razpredelnice.

Celjani prejeli deset golov

Unterland je po štirih zaporednih porazih tokrat zmagal in ostaja v sredini lestvice, medtem ko Celjani na predzadnjem mestu bežijo le drugi ekipi celovške zasedbe KAC. Slovenski hokejisti so ob koncu sedme minute povedli prek Nika Grahuta, a so domači hitro zagospodarili na svojem ledu in do konca prve tretjine dosegli kar pet golov.

Varovanci Gala Korena so edina dva dosegli prav v prvi tretjini, pod drugega se je podpisal najboljši posameznik ekipe iz knežjega mesta Mikus Mintautiškis.

Medtem ko so gosti, kar se tiče golov, opravili v prvi tretjini, so domači do konca dvoboja zadeli še petkrat za končnih 10:2. Ob koncu je dva za “hat-trick” dosegel Moritz Kaufmann, in svojim tekmecem prizadejali najhujši poraz v premierni sezoni alpske lige. Čeprav glede razmerja v strelih na gol z izjemo zadnje tretjine ni bilo večje razlike, je imel Jakob Brandner v vratih Celja slabši dan in ustavil 28 od 38 strelov.

Celjani bodo v torek gostili drugo salzburško ekipo, ki je trdno zasidrana med najboljšimi šestimi ekipami lige.