Norveška ohladila Avstrijo, Švedi dobili skandinavski derbi

Hokej 18. Maj 202218:20 > 22:29 0 komentarjev

Avstrijci velike zmage nad Češko niso uspeli nadgraditi še z dobrim rezultatom proti Norveški. Skandinavci so bili boljši s 5:3. Italijani so bili dolgo časa na pragu zmage, toda na koncu so klonili po podaljšku proti Franciji (1:2). Obračun dneva med Finsko in Švedsko je so dobili Švedi. Tri krone so finske leve ugnale po streljanju kazenskih strelov. Švicarji so na drugem večernem obračunu ugnali Slovake (5:3).

V derbiju skupine B sta se danes merila tradicionalna severnjaška tekmeca. Finci so po neučinkovitem začetku kljub prevladi v strelih na gol zaostajali, potem ko je v 12. minuti zadel Adam Larsson. V drugi tretjini sta za hiter preobrat poskrbela Mikko Lehtonen (24.) in Sami Vatanen (26.).

V zadnjem delu igre je za Švedsko najprej izenačil Joel Kellman (47.), dvoboj pa so nato po petminutnem podaljšku odločili kazenski streli. V drugi seriji je bil natančen Emil Bemström in Švede popeljal na vrh skupine B, kjer imajo zdaj z 11 točkami na kontu eno več od Fincev.

V skupini B so popoldan Norvežani s 5:3 ugnali Avstrijo in se na lestvici s petimi osvojenimi točkami povzpeli na četrto mesto za Američane, ki imajo enako število točk. Avstrijci so ostali pri treh in zdrsnili na sedmo mesto, potem ko so dan prej prvič v zgodovini SP ugnali petouvrščeno Češko (4 točke). Pred Avstrijci je reprezentanca Latvije (3 točke), za njo pa izbrana vrsta Velike Britanije (1).

V skupini A so se z večerno zmago Švicarji povzpeli na vrh razpredelnice. Švica je proti Slovaški prevladovala, več streljala na gol (30:16), a vratar Leonardo Genoni ni blestel. Zmaga kljub temu ni bila vprašljiva, zanjo pa so zadeli Denis Malgin (1.), Dominik Egli (24.), Timo Meier (33.), Nico Hischier (46.) in Fabrice Herzog (60.). Za Slovake so bili uspešni Miloš Roman (11.), Juraj Slafkovsky (26.) in Samuel Takač (50.).

Na popoldanski tekmi so bili Italijani po zadetku Luce Friga v 15. minuti tik pred osvojitvijo treh točk proti Franciji, a je Sacha Treille vsega 66 sekund pred iztekom rednega dela izenačil. V prvi minuti podaljška je nato dodatno točko Franciji priigral Hugo Gallet.

Francozi so se posledično povzpeli na peto mesto s petimi točkami, Italijani z današnjo točko ostajajo sedmi pred Kazahstanom, ki nima še nobene. Švica je vodilna s popolnim izkupičkom 12 točk. S tekmo manj je Kanada druga z devetimi, sledita pa Danska in Nemčija s po šestimi. Slovaki so šesti s tremi točkami.