Jeseničani v zadnji tretjini do zmage v Meranu

Alpska liga 21. Dec 202123:04 > 22. Dec 2021 9:52 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Merano s 4:2 (0:0, 0:1, 4:1). Jeseničani so po daljšem premoru, pred desetimi dnevi so po podaljšku premagali Lustenau s 3:2, danes dosegli novo zmago, s katero so se utrdili na vrhu lestvice regionalnega tekmovanja, zdaj imajo 59 točk.

Današnji tekmec Merano je bil klub, ki je v prvi tekmi nove sezone Jeseničanom zadal nekoliko presenetljiv poraz z 2:1 po podaljšku v Podmežakli. Danes so se železarji oddolžili in slavili v gosteh, do zmage pa prišli z učinkovito zadnjo tretjino.

V prvi polovici tekmi je kazalo, da bo glavni junak domači vratar Frederic Cloutier. Ta je na koncu tekme zbral 33 obramb, predvsem v drugi tretjini pa ob premoči železarjev ustavil vse poskuse. Za nameček so domači v 37. minuti tudi povedli.

Jesenice so slavile tudi proti Meranu.

A gostje so vse nadoknadili v zadnji tretjini, pa čeprav je Merano v 46. minuti dosegel še en gol. A že 16 sekund pozneje so gostje znižali z zadetkom Davida Planka, manj kot dve minuti zatem je izenačil Eric Pance, Patrik Rajsar pa je v 53. minuti zadel za 3:2, ko so imeli Jeseničani na ledu igralca manj.

Domači so ob koncu poskušali še brez vratarja, a je piko na i z golom na prazna vrata postavil Sašo Rajsar. Naslednjo tekmo bodo Jeseničani igrali v četrtek, ko bodo gostovali pri Asiagu.