Jesenice praznih rok iz Italije, finale spet na izhodišču

Alpska liga 11. Apr 202322:53 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi finalni tekmi alpske lige v gosteh izgubili s Cortino z 1:4 (0:1, 0:0, 1:3).

Prvo finalno tekmo na svojem terenu so železarji v soboto dobili s 4:2.

Potem ko so Jeseničani v prvih krogih končnice nasprotnika obakrat premagali s 4:0 v zmagah (Vipiteno, Ritten), so tokrat doživeli prvi poraz. Odločitev o zmagovalcu pa je padla šele ob koncu dvoboja.

Že v končnici prve tekme so Italijani pokazali, da bodo trd tekmec, saj so znižali in zapretili v iskanju izenačenja. Danes so temelje za zmago sicer postavili že v prvi tretjini, ko so povedli v šesti minuti.

Jeseničanom ni uspelo izenačiti, čeprav so imeli tudi nekaj priložnosti z igralcem več. A v tem elementu tudi domači dolgo niso bili uspešni.

Ko je nato v zadnji tretjini domača ekipa deset minut pred koncem povišala vodstvo, pa so gostje hitro odgovorili. Žan Jezovšek je že dve minuti pozneje izenačil, toda nazadnje je bil to tudi edini jeseniški zadetek v Cortini.

Domači so, še preden so železarji poskušali še brez vratarja Anttija Karjalainena, prvič na tekmi izkoristili “power play”. Gostje so se tako znašli v zaostanku dveh golov, vseeno tvegali brez vratarja, kar pa je Cortina nekaj sekund pred koncem izkoristila za potrditev zmage.

Tretja tekma bo v četrtek spet na Jesenicah, četrta v soboto v Italiji, peta pa 18. aprila spet na Jesenicah. Če prvak takrat še ne bo znan, sta termina še 20. in 22. april.

Cortina – Sij Acroni Jesenice 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Olimpijska dvorana, gledalcev 600, sodniki: Moschen, Režek (glavna), Arlič, de Zordo.
Strelci: 1:0 Di Tomaso (Saha, Adami, 6.), 2:0 Zanatta (Seed, Adami, 50.), 2:1 Jezovšek (Urukalo, Planko, 52.), 3:1 Saha (Zanatta, Traversa, 58.), 4:1 Saha (Cuglietta, Zanatta, 60.).
Kazenske minute: Cortina 14, Sij Acroni Jesenice 12.