Kopitar in Kralji z zmago na pragu končnice

Hokej 7. Apr 20246:39 0 komentarjev
Kopitar in Fiala

Hokejisti Los Angeles Kings so sinoči doma s 4:2 ugnali eno izmed najboljših ekip zahoda Vancouver Canucks in si praktično zagotovili uvrstitev v končnico. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je ob triumfu prispeval dve podaji.

Kralji so udarno krenili v tekmo in prek Adriana Kempeja ter Drewa Doughtyja že v 6. minuti povedli z 2:0.

Pri prvem zadetku je imel prste vmes tudi Kopitar, ki je ob igralcu več podal. Vancouver je v 11. minuti znižal, ko je v polno meril Brock Boeser, vendar je bila druga tretjina še bolj v znamenju domačih.

Mrežo gostov sta našla Alex Laferriere in Kevin Fiala, kateremu je asistiral Kopitar za že 42. podajo tekoče sezone.

Canucks so uspeli znižati, ko je dvanajst minut pred koncem zadel Dakota Joshua, pa so Kings spet vrnili udarec – deset minut pred koncem je Trevor Moore povišal na 5:2.

Par minut kasneje je Vancouvru upanje vrnil Teddy Blueger, toda ko je dve minuti pred koncem z igralcem manj plošček v mrežo spravil Kempe, je postalo jasno, da bo zmaga ostala doma.

V Crypto.com Areni se bo tako tudi to pomlad gledalo končnico. Kopitar je tokrat na ledu preživel 20 minut.

Kralje naslednja preizkušnja čaka šele v noči na sredo zgodaj zjutraj po našem času, ko se bodo v gosteh merili proti racmanom iz Anaheima.

Vključno s to tekmo jih do konca rednega dela sezone čaka le še pet srečanj.