Kopitar in soigralci doživeli hud poraz s teniškim izidom

Hokej 21. Okt 20224:14 0 komentarjev
Kopitar tokrat nemočen; Foto: Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings, za katero nastopa Hrušičan Anže Kopitar, so v šesti tekmi sezone 2022/23 lige NHL tretjič doživeli poraz, tokrat najhujšega. V Pittsburghu so jih pingvini porazili s kar 6:1.

Častni gol za kralje je v 58. minuti, ko je bilo že vse odločeno, v mrežo domačinov spravil Šved, Carl Grundstrom.

Za Penguins se je med strelce vpisalo šest različnih hokejistov, točkovno se je izkazal Jeff Petry, ki je zadetku za 4:0 v drugi tretjini dodal še dve podaji. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je tokrat odigral nekaj več kot četrt ure, proti golu Pittsburgha ustrelil dvakrat, na ledu pa se znašel tudi ob dveh zadetkih pingvinov.

Slednji so sezono odprli vrhunsko, saj so na vseh treh domačih tekmah nove sezone nasprotniku zabili po pest golov (Tampa in Arizona sta padli s 6:2) in imajo po štirih srečanjih gol razliko 20 proti 8!

Naslednje srečanje LA Kings čaka v noči na nedeljo ob 1. uri zjutraj po srednje-evropskem času, ko se bodo v gosteh pomerili proti Washington Capitals s prenosom na Sportklubu 1.

Dvakrat osmica

Poplavo golov so videli tudi gledalci v Montrealu in Columbusu. Columbus Blue Jackets so bili s 5:3 boljši od Nashville Predators, Canadiens pa so doma suvereno, z izidom 6:2 odpravili Arizono.

Pri “Habs” je svoj prvi gol v najmočnejši hokejski ligi na svetu vpisal 18-letni Juraj Slafkovsky ter s tem postal najmlajši Slovak z zadetkom v NHL.