Kopitar podajal, Kralji praznik začinili s teniškim izidom

Hokej 12. Feb 20237:56 0 komentarjev

Slovenski hokejski as Anže Kopitar se je v severnoameriški ligi NHL izkazal s tremi podajami ter veselil zmage svojih Los Angeles Kings proti Pittsburgh Penguins. Kralji so slavili s 6:0 na posebno noč ob počastitvi nekdanjega soigralca Dustina Browna.

Moštvo iz mesta angelov je namreč upokojilo dres s št. 23 dolgoletnega kapetana Browna. Ta je pred dvorano Crypto.com ob Waynu Gretzkyju in Lucu Robitaillu dobil tudi svoj kip.

Brown je za kralje odigral 1296 tekem in dosegel 712 točk, skupaj s Kopitarjem, Jonathanom Quickom ter Drewom Doughtyjem pa je tvoril jedro šampionske ekipe, ki je v zrak dvignila Stanleyjev pokal v letih 2012 in 2014.

Na krilih obeh proslav so kralji silovito odprli dvoboj in pingvinom iz Pittsburgha niso pustili dihati. Nadigrali so jih v vseh elementih igre.

Za praznik igrali kot prerojeni

Že po dveh minutah in pol je zadel Jaret Anderson-Dolan, dobri dve minuti pred koncem prvega dela pa je bil natančen še Alex Iaffalo.

V drugi tretjini je na sceno stopila naveza Kopitar-Adrian Kempe. Slovenski as je namreč odločilno podal pri vseh treh zadetkih Kempeja v 22., 26. in 35. minuti ter še 17. sezono, odkar igra v NHL, zabeležil najmanj 30 podaj.

Na skupno 1264 tekmah za ekipo Kings je Kopitar doslej dosegel 381 golov in 732 podaj za skupno 1113 točk, kar ga na večni lestvici lige uvršča na 64. mesto, pri kraljih pa na tretje.

V zadnji tretjini je bil Kempe uspešen še četrtič, kralji pa so po 11 dneh premora prekinili niz dveh zaporednih porazov.

Kopitar je drugič zapovrstjo tekmo sklenil s tremi točkami, skupaj mu je to uspelo četrtič v sezoni, v kateri je zbral 16 golov in 30 podaj na 54 tekmah.

Naslednje srečanje Kings igrajo v noči na torek, ko doma gostijo ekipo Buffalo Sabres. Ponoči liga NHL počiva, saj bodo oči športne javnosti v ZDA usmerjene le v Super Bowl.