Kopitar z zmago na Long Islandu praznoval Doughtyjev jubilej

Hokej 28. Jan 20225:47 > 7:09 0 komentarjev

Los Angeles Kings so mini turnejo po vzhodnem delu ZDA sinoči nadaljevali z zmago proti NY Islanders. Na tretji od šestih tekem, ki Anžeta Kopitarja in soigralce proti ekipam vzhodne konference na gostovanju čakajo do krajšega premora zaradi olimpijskih iger, so kralji v UBS Areni slavili s 3:2.

Los Angeles Kings so po zmagi nad Devils in porazu proti Rangers tokrat slavili proti Islanders.

Anže Kopitar se je ob triumfu nad moštvom z Long Islanda lahko pohvalil s podajo za zadetek v prazno mrežo (3:1) v zadnji minuti, sicer pa je Hrušičan na ledu preživel slabih 18 minut in tako prispeval pomemben kamenček v mozaik zmage, ki kralje ohranja na mestih za končnico, ko se redni del zaključi.

Z golom in podajo je pri gostih zablestel Andreas Athanasiou, dve podaji je prispeval Dustin Brown, je pa tekma postregla predvsem z zelo zanimivim zaključkom, saj so domači točno dve minuti pred koncem znižali na 1:2, v zadnji minuti prejeli zadetek v prazno mrežo ter potem 20 sekund pred koncem uspeli znižati na 2:3.

Pravi kapetan

Štiriintridesetletni Kopitar ostaja prvi igralec kraljev to sezono, saj je dosegel 25 podaj in skupno 38 točk.

Srečanje je obeležil poseben jubilej, saj je veteran v dresu Los Angelesa Drew Doughty odigral že svojo 1000. tekmo v ligi NHL. Mrežo domačih je v prvi tretjini načel komaj 19-letni Quinton Byfield, najvišje izbrani temnopolti hokejist v zgodovini NHL naborov, ki so ga Kings predlani “pobrali” s table kot drugega skupno.

Turnejo po vzhodu države Kings nadaljujejo jutri zvečer ob 19. uri po našem času, in sicer pri Philadelphia Flyers, potem pa jih v nedeljo ob enakem terminu čaka še obračun v Pittsburghu proti Penguins.

Turneja gostovanj proti ekipam v vzhodni konferenci se Los Angelesu sklene v noči na četrtek, ko bodo na obisku pri Detroit Red Wings. Sledil bo dvotedenski odmor zaradi olimpijskih iger, čeprav tam igralci iz NHL ne sodelujejo.