Kopitar že po 16 sekundah sprožil redko videno “goliado”

Hokej 30. Nov 20228:37 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL izgubili doma proti ekipi Seattle Kraken po podaljšku s končnim izidom 8:9. Anže Kopitar je vpisal gol in podajo.

Prvega od 17 golov, ki jih je bilo možno spremljati v dvorani Crypto.com, je zabil kapetan kraljev Anže Kopitar. Slovenski as je bil uspešen že po 16 sekundah tekme. Kopitar je bil podajalec tudi za 6:7.

Po uvodni tretjini je bil izid že 3:3, po dveh 8:6 za goste, a so kralji podaljšek izsilili z dobro zadnjo tretjino, ko so vendarle uspeli zajeziti “poplavo” pred svojim golom (2:0).

V Celovcu rojeni švedski reprezentant Andre Burakovsky pa je naposled prispeval odločilni gol na tekmi v tretji minuti podaljška za zmago gostov iz Seattla, ki tako na lestvici pacifiške divizije ostajajo na 2. mestu, sledijo LA Kings.

Vrhunci “goliade” v Los Angelesu:

Ovečkin znova za zgodovino

Nov izjemen mejnik pa je uspel ruskemu hokejskemu superzvezdniku Alexu Ovečkinu, ki prehitel legendarnega Wayna Gretzkyja po številu golov na gostovanjih v ligi NHL. Z dvema goloma ob zmagi Washingtona proti Vancouvru s 5:1 je prišel do številke 403. Skupno je tako dosegel že 793 golov in na večni lestvici strelcev za drugim Gordijem Howom (801) zaostaja le še za osem. Tudi na tej lestvici je na vrhu kdo drug kot Gretzky (894).