Kopitarjevi kralji ugasnili vroče plamene

Hokej 1. Apr 20227:14 > 8:00 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v ligi NHL dan po nesrečnem porazu po kazenskih strelih proti Edmontonu tokrat v Calgaryju zmagali. Lias Andersson je dosegel odločilni gol pri izvajanju kazenskih strelov za zmago s 3:2 nad Calgary Flames, s 26 obrambami se je izkazal tudi vratar Cal Petersen.

V rednem delu sta za goste zadela Alex Iaffalo in Viktor Arvidsson, zmaga pa je kralje popeljala na drugo mesto s petimi točkami zaostanka za vodilno ekipo pacifiške skupine, Calgaryjem (89 točk). Plameni imajo v primerjavi s kralji odigrane tri tekme manj.

Anže Kopitar je odigral skoraj 21 minut in v tem času proti vratom tekmeca sprožil tri strele. V zahodni konferenci je Calgary drugi, Los Angeles pa je na četrtem mestu tega dela lige NHL. Na prvem mestu so z veliko prednostjo hokejisti Colorada.

Kralji in plameni se bodo med seboj še enkrat pomerili v ponedeljek v Los Angelesu. Še prej pa kralje že v soboto čaka gostovanje pri Winnipeg Jets.

V noči iz četrtka na petek so na devetih tekmah šestkrat zmagali domači. Najbolj izstopata visoki zmagi Boston Bruins nad New Yersey Devils (8:1) in Toronta nad Winnipeg Jets (7:3). Vnovič so zmagali tudi hokejisti Colorada, najboljša ekipa lige je s 4:2 odpravila morske pse iz San Joseja. Frederik Andersen je zbral 32 obramb ob “shutoutu” in zmagi Floride nad Carolino (4:0).

Rezultati:

Calgary Flames – Los Angeles Kings 2:3 * – po kazenskih strelih
(Anže Kopitar je odigral 20:49 minute za Kings in sprožil tri strele proti golu)

Boston Bruins – New Jersey Devils 8:1
Toronto Maple Leafs – Winnipeg Jets 7:3
Florida Panthers – Chicago Blackhawks 4:0
New York Islanders – Columbus Blue Jackets 5:2
Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 4:0
Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 3:4 * – po podaljšku
Colorado Avalanche – San Jose Sharks 4:2
Anaheim Ducks – Dallas Stars 2:3 *- po podaljšku